Amasya İtimat

BEŞ ADAY ADAYI BİRLİKTE BİR KÖY ve İKİ BELDEMİZİ ZİYARET ETTİLER

Haber: Cesarettin Tuzla

14 Mayıs 2023 günü gerçekleşecek 28 Dönem Milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti Amasya  milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan beş aday adayı iki beldemizde kendilerini tanıttı..

İYİ Parti İl Başkanı Birol Çapkınoğlu ve yönetimi ile Taşova’ya gelen milletvekili aday adayları; Andıran, Uluköy ve Alpaslan’ı ziyaret ettiler. 28 Mart 2023 günü İYİ Parti ilçe başkanlığına gelen aday adayları  İYİ Parti ilçe Başkanı Salih Aşçı ve yönetimi ile birlikte yaptığı ziyaretlerde  kendilerini tanıtarak konuşmalarında ülke gündemine değindiler. İl Başkanı Çapkınoğu ve İlçe Başkanı Aşçı’nın kısa sunum konuşmasından sonra adaylar kendilerini tanıtarak ve projelerini açıkladılar. Aday adayları; “Sorunların çözüme kavuşturulması noktasında ve partimizin iktidar hedefleri doğrultusunda tüm Amasya’yı ve her şeyin en iyisine layık olan tüm Amasya  halkını temsil etmek adına bu onurlu göreve talibiz. Sizlerle tanışmak ve sorunları çözümü için Cesurlar olarak bu yola çıktık ” ifadelerini kullandılar.

Aday adayları, hedeflerinin Cumhuriyetin 100. yılında iktidara gelmek olduğunu belirterek, “Özgür ve refah içinde yaşanılan bir Türkiye’ye kavuşmak dileği ve özlemiyle,“Devlet Köye Geri Dönecek “ sloganı ile  28. dönem İYİ Parti Amasya milletvekili  aday  adaylığımızı  sizlerin huzurunda ilan ediyoruz “ şeklinde konuştular.

Çalışacağız, çalışacağız. Çünkü başta büyük önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize, gazilerimize ve kurucu irademize borcumuz var. Sizlerin teveccühü ile bu borcumuzu  ancak ve ancak çok çalışarak ödeyebiliriz. Cesuruz Hedef iktidar! Hedef siyasi mücadelemizi, iktidarla taçlandırmak ve sağlam temeller üzerinde hep beraber yeniden inşa etmektir.

Amasya İYİ Parti aday adayları; İbrahim Mermer, Mehmet Kip, Turan Gürdoğan,  Hikmet Ruşen Menekşe, Suha Özmumcu ilçe meydanında  kısa esnaf ziyareti yaptıktan  sonra  tekrar görüşmek dileği ile ilçemizden ayrıldılar.

Yorum Ekle