AMASYA GÜNLERİNDE EN ÇOK İLGİYİ TAŞOVA GÖRDÜ

Amasya Dernekler Federasyonu’nun öncülüğünde Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi’nin destekleriyle organize edilen Amasya Tanıtım Günlerinde en çok ilgiyi Taşova gördü.

İstanbul Yenikapı Sahili etkinlik alanında 14 Kasım 2019 Perşembe günü başlayan ve 17 Kasım Pazar günü saat 22:00’de sona eren etkinlikte Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesi tarafından oluşturulan Taşova köşesini binlerce kişi ziyaret etti.

Oturma alanlarının yer aldığı, ilçemize ve köylerimize ait yöresel ürünlerin sergilendiği bu alanda yöremize ait bir çok eşya ve görsellerde yer aldı. Çeşitli ikramların yapıldığı bu alanda ziyaretçilere tadımlık Dazlı Fasulyesi ikram edildi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk etkinliğin birinci gününden dördüncü gününe kadar ziyaretçilerle ilgilenerek fotoğraf çektirdi. Gelen misafirlerin tümüyle ilgilenmeye çalışan Başkan Öztürk bir çok kesimin beğenisini kazandı.

Belediyeden görevli personelin dışında Taşova Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen personel tarafından da idare edilen Taşova bölümü diğer ilçelerimiz ve Amasya Belediyesi ve Valiliği tarafından oluşturulan alandan daha çok ilgi gördü.

Etkinlik boyunca ilçemizin köy dernek başkanları tarafından da yalnız bırakılmayan Taşova köşesini ziyaret eden vatandaşlarımız tarafından fotoğraflandı.

İlçemiz kaymakamı Mustafa Berk Çelik etkinlikte 16 Kasım Cumartesi günü yerini aldı.

Etkinliğin ilk gününde ilçemiz için ayrılan alanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve ilimizin orada bulunan ilçe ve belde belediye başkanları ve kaymakamları ziyaret etti.

Dört güren süren etkinlik boyunca bir çok kişi tarafından ziyaret edilen Taşova köşemize gelen bazı isimler şöyle: Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, önceki valilerimizden Salih Işık, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, eski Amasya Milletvekili Ramis Topal, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, iş adamı Fuat Bursalı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, ASKON Başkanı Hasan Ali Cesur, ADEF Başkanı Saim Diken, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İstanbul’daki çeşitli ilçe siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları başkanlarıyla beraber daha önce ilçemizde görev yapan memur ve yöneticiler.

Her gün farklı bir etkinliğin düzenlediğinde organizasyonda ipte elma yeme yarışması gibi yarışmalar düzenlendi. Yöremize ait ses sanatçılarının konser verdiği etkinlikte hemşehrilerimiz hoşça vakit geçirdi.

Yemek yemek, çay, kahve türü içecekler içmek için ayrılan alanlarda yöremize ait yiyeceklerden yeme fırsatını bulan misafirler bir çok farklı ürünün yer aldığı stantlardan alışveriş yaptılar.

 

AMASYA GÜNLERİNDEN TAŞOVA İLE İLGİLİ DAHA ÇOK FOTOĞRAFA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Ekle