AMAN DİKKAT!… “BEYİN FIRTINASI ESTİRİYORLAR”

Telefon dolandırıcılarının oyunları bitmiyor. Adeta dolandırıcılıkla ilgili AR-GE kurup beyin fırtınası estirerek yeni taktikler uyguluyorlar.

İlk dönemlerde ev telefonları aranarak vatandaşlarımız dolandırıcılar tarafından mağdur edilmişti. Özellikle bir dönem köylerimizde ev telefonları aranması sonucu telefon dolandırıcılığı devam etmişti. Geçtiğimiz yıl “Valilikten aranıyorsunuz” şeklinde insanları dolandıran bu yankesiciler alanları daraldıkça yeni taktiklerle sahaya kadar inebiliyorlar.

Emniyet güçlerince yapılan açıklamada; “Emniyet teşkilatı olarak uyarıcı anonslar ve dağıtılan görseller vasıtasıyla halkımızın bu konuya duyarlılığını artırmaya çalışıyoruz. Ayrıca banka ve PTT görevlileri ile görüşüp para çekme makineleri çevresinde de gerekli önlemleri alıyoruz.

Vatandaşların böyle durumlarla karşılaştıklarında bu dolandırıcıları dikkate almamaları özellikle telefonunuzu kapatmayın derlerse kesinlikle bunlar dolandırıcıdır. Ev ve cep telefonlarını arayıp para ve ziynet eşyası talep edenleri mutlaka 155 nolu telefonu arayıp bilgi vermeleri gerektiğini, kesinlikle  polis, jandarma, hakim ve savcıların telefonda para istemeyeceklerini” vurgulandı.

Yorum Ekle