Amasya İtimat

ALPAT CUMA NAMAZI ÇIKIŞI AŞURE İKRAM ETTİ.

Cuma namazı çıkışında aşure ikramlarını bizzat  Belediye Başkan aday adayı  Birol Alpat’ın elinden alan vatandaşlar,aşure dağıtımı dolayısıyla kendisine teşekkür ederek, hayır dualarında bulundular.

Alpat :Taşovanınsesi ve Taşova Gen.Tr editörüne ;“Bilindiği üzere bugün Muharrem Ayı’nın 10. Günü. Bugün Taşova halkımıza Cuma namazı sonrası aşure ikramında bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. aşure dağıtımında vatandaşlarımızla göz göze, el ele bir ortam yaratmış, onlarla bir araya gelme şansı bulduk. Çok şükür Allaha aşure ikramlarımız genç, yaşlı, çocuk demeden her yaştan vatandaşımızın yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Önemli olan zaten bu güzel aylarda paylaşmayı, sevgiyi ve hoşgörüyü yaşamaktır. Bunu da gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Değerli vatandaşlarımızın bir hayır duasını almış olmanın mutluluğunu yine onlarla paylaşıyoruz. Yeter ki Allah sağlık, sıhhat versin.” dedi.


       15 Kasım 2013 Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamaların ardından aşure dağıtımına devam eden Alpat, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Toplam 1500 kişilik aşureyi ,Merkez Camii avlusunda,otogar ve sanayi sitesinde tadan vatandaşlar hayır dualar etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.