ALPASLAN ÖRNEKLİĞİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Yarınlar İçin  Okulların Renovasyonu Projesi” çerçevesinde Haziran 2011 ayında Alpaslan İlköğretim Okulu‘nda başlatılan çalışmaların sona ermesi dolayısı ile 8 Aralık 2011 Perşembe günü okul bahçesinde bir tören düzenlendi.

 

Devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların elele vermesiyle mutlu sona ulaşıldı. Bayındırlık birim fiyatları ile 150 bin TL tutarındaki maliyet 60 bin TL ile gerçekleştirildi. Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda Alpaslan Kasabası Camii İmam-Hatibi Ahmet Fırat’ın çalışmaları, öğretmen – imam ve veli işbirliğinin güzel bir örneği oldu.
Saat 10:45’de okul bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinliğe, Kaymakam İbrahim Halil Şivgan, Alpaslan Belediye Başkanı Durmuş Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ali Rıza Atasoy, İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Koca, Alpaslan Kasabası Dernek Başkanı Mutlu Çelik , okul müdürleri ve ağırlığını bayanların oluşturduğu kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Fırat; Okuldaki yenileme çalışmaları sürecini açıklayan konuşmasını, çalışmalara desteklerini esirgemeyen kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerine, şahıslara teşekkür ederek tamamladı. Daha sonra Okul Müdürü Alim Er, Alpaslan Belediye Başkanı Durmuş Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy birer konuşma yaptı. Kaymakam İbrahim Halil Şivgan konuşmasında; “Alpaslan İlköğretim Okulu, Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu projesi kapsamında örnek bir okul haline geldi. Bu güzel okulumuzdan  mezun öğrencilerimiz yarın bu ülkeyi yöneten insanlar olacaklardır.” dedi.

 

Program,  renovasyona katkıda bulunanlara plaketlerin verilmesi, yenilenen ve güzelleştirilen okul birimlerinin protokol tarafından  gezilmesi ve ev sahipleri tarafından misafirlere sunulan ikramla son buldu.
————————————
-g-ö-r-s-e-l-:-resim-video:
——————————
Resimler:

——
Video: (Videolar bölümler halinde peşpeşe gelecektir.)

Yorum Ekle