Amasya İtimat

ALMANYA’DA BİR İŞ ADAMIMIZIN OLAĞANÜSTÜ BAŞARI ÖYKÜSÜ

Haber: Ömer Gürer-Almanya
Almanya Vechta-Lohne’de yaşayan Amasya-Taşova-Ballıca (Darma) köyü doğumlu, 53 yaşındaki Ali Yılmaz’n sıradışı bir başarı öyküsünü kısaca yazmaya çalışacağım.

Yaklaşık 20 yıl işçi olarak çalıştıktan sonra Ali Yılmaz sözlerine; “Kendi iş hayatıma 2001’de Lohne şehrindeki ailemle beraber sahip olduğumuz evin küçük garajında, biraz biriktirmiş olduğum izin parası olan 4000 €uroyu izine gitmeyip, aynı zamanda bir arkadaştan da aldığım 3000 €uro borçla toplamda 7000 €uro ile satın aldığımız Tekstil yazı makinasıyla ilk işimizi Lohne Bilal-i Habeşi Caminin tabelasını yazıp, hibe ederek başladık. Kazandığım ilk 520 €uroyu hiç unutmuyorum, bu paranın 400€urosunu köyde ilkokula giderken bana bakan büyükanneme göndermiştim“ diyerek başladı.

”Galiba büyükannemin çok hayır duasını aldık” Bu günlerimize “şükürler olsun “
Sonra işlerin açılması ve gelen taleple “yazı işini tabeladan tekstile her yere yazmaya başladım ve garaj artık yetmemeye başladı bir atılım yaparak ve büyük bir kredi yükü ile büyük bir evi satın aldım, aynı zamanda reklam tabela işlerimi de oraya taşıdım ve reklam-tabela tekstil işlerini hala buradan yürütüyorum.”

KAZANMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIM
Yılmaz, sonraki yıllarda toplumun genel ihtiyacı olan düğün salonu işine 2013  yılında girerek büyük bir atılım yaptı. Hem büyük bir ihtiyaca cevap verip Almanya’daki Türk toplumuna hizmet etti, hem de artık hafta sonlarında da zamanının çoğu çalışmakla geçmeye başladı. İlk başlarda “gastronomi işini eksiklik görüp girdik ama artık hafta sonlarımızda burada hizmet sektöründe geçiyor ve bu işi severek en iyisini halka sunarak kaliteli hizmet anlayışı ile sürdürüyoruz. ”kimseyi ötekileştirmeden din, dil, ırk, ayırt etmeden Lohne çemberinde 100 km’lik alanda herkese hitap ederek sevgisini kazandık, hizmette en iyisini vermeye çalışıyoruz” diyen Yılmaz ,sektörün büyümesinden ve talep çokluğundan 2012’de ikinci salonu da hizmete sunduk” Artık şirketleşme zamanı gelmişti 2020 yılında Limited şirket oldu.

Sonra Sırasıyla şirket bünyesinde endüstri temizlik kolu açıldı. Aynı zamanda 10 yıllık politika geçmişi de olan Yılmaz, Lohne Belediyesinde encümen üyeliği görevini de ifa etti.

Şu anda da aileden, kızı Ünzile Yılmaz son seçimlerde kazanarak yeni belediye encümen üyesi olarak görevine faal olarak devam ediyor. 2020-2021 Pandemi dönemindeki krizi bir nevi fırsata çevirip 7 tane corona test merkezi ile halka hizmetini sürdürüyor. 2022 yılına daha büyük bir atılımla giren girişimci iş adamı Lohne’de iki hotel (104 yatak kapasiteli) Diepholz’da bir hoteli (32 yataklı) şirket bünyesine kazandırdı. Toplamda 136 yatak kapasiteli Yılmaz hoteller artı olarak birde 8 odalı 15 yatak kapasiteli pansiyona sahip. Pansiyon aynı zamanda SPA hizmeti de sunuyor. Müşterilerine alternatif olarak sauna ve küçük ebatta bir havuza sahip, düğün ve normal hayatta hizmet veren fotoğraf, kamera işleri ile de hizmet veriyor. Hotellerde restorant ve Cafe hizmetleri ile bu yaz faaliyete geçiyor. Yeni hedeflerinden biri de emlak piyasasında yer almak olan Yılmaz’ın 5 müstakil evi 9 dairesi bulunuyor. Yılmaz Grup’ta yaklaşık 120 personele iş imkanı sunuluyor, aynı zamanda şirkete lazım olan üretim maddelerinin çoğu Türkiye’den ithal ediliyor bu ayrıca Türkiye ye döviz girdisi sağlıyor. Yılmaz’a sorduğumuzda bu başarıyı neyle özetlemek istersiniz diye “Çalışmak, çalışmak ve çok çalışmak tabi ki eşim, ailemle ama bağlılık, vefa da çok önemli“ dedi.

Aynı zamanda sosyal alanda da faaliyetlerini sürdüren Yılmaz, 28 yıl değişik görevlerde bulunduğu SV AMASYASPOR’unda 2021 yılının sonundan itibaren başkanlık görevini ifa etmeye başladı. Lohne’de yapılacak olan minareli caminin inşaatına da hem maddi hem manevi katkıda bulunuyor. 4 çocuk babası, başarılı iş adamımıza bundan sonraki hayatında ve işlerinde başarılar diliyoruz..

YILMAZ GRUBA AİT YATIRIMLAR:
1.YILMAZ REKLAM -TABELA
2.YILMAZ DÜGÜN SALONLARI
3.YILMAZ SANAYİ VE ENDÜSTRİ TEMİZLİK
4.COV-19 TEST MERKEZLERİ
5.YILMAZ RESTORANT-BİSTRO-CAFE
6.YILMAZ FOTO-KAMERA

Yorum Ekle