AKTÜTÜN KARAKOL BASKININDA ŞEHİT OLANLAR İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği tarafından 09 Ekim 2008 Perşembe günü öğle namazından önce Merkez Çarşı Camiinde Aktütün sınır karakolunda hunharca saldırıya uğrayarak şehit düşen 17 askerimiz için, Diyarbakır’da haince bir pusu sonucunda şehit düşen 5 polis memurumuz için, ülkemizin milli birlik ve beraberliği için aynı zamanda tüm şehit ve gazilerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.


İlçe halkı  tarafından yoğun bir ilgi ile dinlenen mevlidin sonunda yapılan duaya genci yaşlısı tüm Taşovalılar amin diyerek terörü ve ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik tüm yıkıcı ve bölücü faaliyetleri kınadılar.


 Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş yaptığı açıklamada; “Bu vatan her karışında bulunan şehit kanlarıyla ilelebet varlığını sürdürecek ve milletimizin bütünlüğüne hiçbir iç ve dış mihrak zarar veremeyecektir. Biz bunun için bugün Rabbimize yalvardık ve şehitlerimiz için rahmet diledik. Sizin aracılığınızla  tekrar şehitlerimiz için Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimiz için de acil şifalar ve hayırlı uzun ömürler diliyoruz. Allah ülkemiz insanına bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Yorum Ekle