Amasya İtimat

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan meclis toplantısı 9 Ekim 2008 Perşembe günü yapıldı. Toplantıda Birlik Encümenine 2 İl Genel Meclisi üyesi, 2 muhtar ile ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetine 2 üye seçimi yapıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını müteakip gündem maddeleri icra edilerek seçimlere geçildi.

 

Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenliğine seçilecek 2 İl Genel Meclisi üyeliği için 30 oy alan Sezai Cingöz ve 28 oy alan Gönül Hayati Özkan asıl üyeliğe yeniden  seçilirken, 25 oy alan Yadigar Günel ve 7 oy alan M. Ali Atılgan yedek üyeliğe seçildi.

 

Birlik encümenliği için seçilecek olan köy muhtarı seçiminde 29 oy alan Ilıca muhtarı Dursun Bulut yeniden, Karsavul köyü muhtarı Sinan Yılmaz  20 oy alarak seçilirken, 18’er oy alan Yaylasaray muhtarı Şükrü Aslan ve Durucasu köyü muhtarı Serdar Özdemir yedek üyeliklere seçildiler.

 

Birlik encümenliğine seçilen üyelerin görev süresi 1 Ocak 2009’da başlayacak olup,  29 Mart 2009’da yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimlerine kadar devam edecek.

 

Öte yandan Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti üyeliği için köy muhtarlarından 26 oy alan Dutluk köyü muhtarı Sedat Gümüş seçilirken, Çılkıdır köyü muhtarı Zekeriya Yılmaz 17 oy aldı. Mahalle muhtarlarından ise Uluköy kasabası Ergüneş mahallesi muhtarı İzzet Böğürcü 18 oyla Vakıf Mütevelli Heyet üyeliğine seçilirken, merkez Yeşilırmak mahallesi muhtarı Gülnur Kara 3 oy aldı.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.