Akşener, Erbaa’da coşkulu kalabalığa seslendi

İYİ Parti Genel Başkanı  Meral Akşener, komşu ilçe Erbaa’da kalabalık ve coşkulu kalabalığa hitap etti.

Akşener’in 11 Mart 2019 Pazartesi günü saat 18.00’de Erbaa Cumhuriyet meydanında yaptığı açık hava mitingine Erbaa İYİ Parti Belediye başkan adayı Murat Toycan Selçuk, İl genel ve belediye meclisi üye adayları, Erbaa CHP ve İYİ Parti yöneticileri, Taşova Belediye başkan adayı Özgür Özdemir, Taşova Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti Taşova yöneticileri, İl genel ve belediye meclisi üye adayları ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun kalabalığı gören İYİ Parti Genel Başkanı  Meral Akşener konuşmasına vatandaşlara mitinge gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek başladı.

Akşener yaptığı konuşmada, “Önce parayla tehdit etti, şimdi hapisle.” Siz masaların altına sakladığınızda tanklı tüfekli paşalardan korkmamışım da şimdi onlardan korkanlardan mı korkacağım?” Gerçekten üreten bir belediyecilik anlayışını hayata geçirecek, en önemlisi de israf yapmayacağız. vatandaşlara mitinge gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Seçilen belediye başkanlarımızın hizmet etmesini denetleyeceğiz. İsraf etmeyecekler. Filmli arabalarla gezmeyecekler. Arabalarının camları kapkara olmayacak. Göreceksiniz içinde ne olduğunu. Esnafın dostu olacaklar. Çiftçinin dostu olacak, yakın yandaş kayırmayacak, dostu akrabası çevresini nemalandırmayacak, seçtiği insanları zengin etmeyecek ve gerçekten üreten bir belediyecilik anlayışını hayata geçirecek, en önemlisi de israf yapmayacağı Sakarya’daki tank palet fabrikası satıldı. Bunlar yerli ve milli ya. Bir çağrıda bulunmak isterim. Bu yerli ve milli ağabeylere diyorum ki, tank palet fabrikasını bu millet yaptı. İn bakayım 500 milyon dolarlık uçağından, 13 uçağından 12’si kalsın. Al, al bu tank fabrikasını bu Katarlılardan. Geri kalan bu parayı, bu millet öder sana. Ben emekliyim biliyorsunuz. Ben de 3 aylık emekli maaşımı bu tank palet fabrikasının tekrar hayata geçmesi için ilk bağışı ben yapıyorum. Milletvekilimiz de bir maaşını veriyor. Hadi bakalım milletimizin parası ile yapılan bu tank palet fabrikası yeniden hayata geçirilip istihdam yaratılsın.” dedi.

Yorum Ekle