AKINOĞLU BELEDİYESİ KATI ATIK TRANSFER İSTASYONU AÇILDI.

AKINOĞLU BELEDİYESİ  KATI ATIK TRANSFER İSTASYONU AÇILDI.

 

    23 Mayıs 2011 Pazartesi günü  Akınoğlu Belediyesi,Belevi Belediyesi,Ballıdere Belediyesi ve Baraklı Belediyelerine ait katı atıkları depolayacak Transfer istasyonu saat  14.00 yapılan törenle hizmete girdi.

    Yapımına 2010 Yılında başlanan Katı  Atık Transfer İstasyonu 2011 yılı Mart ayında  tamamlanmıştır.Akınoğlu Belediye Başkanı Bekir Öztürk’ün başlattığı bu modern ve hijyenik hizmet istasyonu için  200 Bin AVRO harcandığı öğrenildi.  5  bin nüfusa kadar hizmet verebilecek olan tesiste haftada toplanan 15 bin ton katı atık maddesi Amasya’daki tesise aktarılarak geri dönüşüm sağlanacak.

      Tesisisin açılış kurdelesinin kesilmesi ve bilgilendirici geziden sonra,Akınoğlu Beldeiyesinin yaptırdığı Hal Binası ve parkı da gezildi. Belediye hizmet binasında tesisle ilgili konuşmalar yapıldı.Akınoğlu Belediye Başkanı Bekir Öztürk sunum konuşmasında ; Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e tesisin yapılmasında gösterdiği ilgi ve alakaya  teşekkür etti.

       Amasya Milletvekili  Dr.Avni Erdemir konuşmasında;” Avrupa birliği  ülkelerinin hiç birinde çöpler rasgele atılmıyor,bunların geri dönüşümünü sağlayacak tesislerde işleniyor ,bir ilk olan bu tesisin yapılmasında emeği geçen  herkese teşekkür ediyorum,hayırlı olswun çok güzel bir hizmet “dedi.

        Akınoğlu Katı Atık Transfer İstasyonu’nun açılış törenine Amasya Milletvekili Avni Erdemir,Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir,Taşova Belediye Başkan Vekili Ali Kurt,Belde Belediye Başkanları  ve vatandaşlar katıldı.

         Konuşmaların tamamlanmasından sonra  davetlilere yemek ve çay ikram edildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.