AKINOĞLU 1. TEKKE GÖL ŞENLİĞİ MUHTEŞEM OLDU

 

Akınoğlu Belediyesi ve Tekke Hizmet Derneği ile ortaklaşa düzenlenen 1. Tekke Göl Şenliği mükemmel bir organizasyon ve yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 

2 Temmuz 2011 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Şenlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasın ile başladı. Şenlik sunumunu Medya Tv den Salih Turgut, sıra ile konuşmalarını yapmak üzere Akınoğlu Belediye Başkanı Bekir Öztürk, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir davet etti.
Tekke Göl Şenliğinde güzel bir organize ve doğa harikasında katılımcılar gönüllerince eğlendi. İstanbul’dan 2 otobüs dolusu hemşerilerimizi ve davetlileri, yöremiz sanatçılarından Buket Ünal, Gülhan Çakmak, Alpaslan ve Arzu Özkan  güzel yorumları ile söyledikleri parçalar şenliğe renk kattılar. Gün boyu süren şenliğe, Amasya Belediye Başkanaı Cafer Özdemir, AKP il Başkanı Hicabi Bahçuvan, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir,  CHP Milletvekili Ramis Topal, ADEF Başkanı Turan Sayar, Alpaslan Dernek Başkanı Mutlu Çelik, Belde Belediye başkanları ve çok sayıda davetli Katıldı. Protokole yemek ve çay ikram edildiği şenlikte Belediye Başkanı Bekir Öztürk, Akınoğlu Beldesinin Tekke Mahallesine has Keşkeği kendisi ikram etti. Çekilişlerin ve değişik etkinliklerin yapıldığı şenlik piknik havası içinde geç saatlere kadar sürdü.
Şenliğin kapanış konuşmasını yapan Öztürk, herkese teşekkür ederek her yıl Temmuz ayının ilk Cumartesi günü şenliğin devam edeceğini açıkladı.
İlk olmasına rağmen çok güzel olan şenlik programını  hazırlayan Belediye Başkanı ve Tekke Köyü Derneği yöneticilerine teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle