Amasya İtimat

AKIN AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

 

İlçemiz eski terzi esnaflarından İzzet Akın (75) vefat etti.

Cengiz ve Oğuz Akın’ın babası merhum İzzet Akın, bu yıl hac farizasını yerine getirmiş ve 8 Ekim 2015 günü ilçemize dönmüştü.Yüksek tansiyon rahatsızlığı nedeni ile önce Amasya’ya kaldırılan merhum, sevk edildiği Ankara’da hayatını kaybetti.

1941 doğumlu İzet ağbey 1953 yılında  terzi çıraklığı ile başlayan iş hayatı 9 Ekim 2015 günü sona erdi. 51 yıllık terzilik mesleğini  severek yapan merhum İzzet ağabey , Sanatkarlığını en iyi şekilde yapan, prensipli , zaman zaman bilgisine başvurulan  bir insandı.Kısa bir süre önce  işi bırakan merhum Akın ; “Ahilik “ ödülünü aldı. Hac farizesi sonrası  hayata gözlerini yuman İzzet Akın  en yakın arkadaşı Gönül Hayati Özkan olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu. Cenaze namazına  AK Parti önceki  Amasya milletveili Akif Gülle, Kaymakam Kudret Kurnaz,  Belediye Başkan Bayram Öztürk, MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet  Sarı  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhumun cenazesi 9 Ekim 2015 günü Merkez Çarşı camiinde Cuma namazı sonrası kılınan  cenaze namazının ardından Kırkharman köyünde toprağa verildi.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

 

cenaze 009 cenaze 011 cenaze 015 cenaze 026 cenaze 044 cenaze 050 cenaze 059 cenaze 067

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.