AK Partiden 28 Şubat Basın Açıklaması

AK Parti Taşova İlçe Teşkilatı  tarafından 21 yıl önce 28 Şubat döneminde yaşananlara, yapılan basın açıklamasıyla tepki gösterildi.

AK Parti ilçe binasında yapılan basın açıklamasına AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı,Belediye Başkanı Bayram Öztürk,dönemin Refah Parti İlçe Başkanı Yakup Koca,dönemin Milli Gençlik Vakfı İlçe Başkanı Kemal Vehbi Onay,STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Darbenin bir insanlık suçu olduğunu belirten  basın açıklamasını okuyan Gençlik Kolları başkanı Yusuf Öztürk; “28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dahil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı. Türkiye’nin, 15 Temmuz darbe girişiminde, tüm darbe ve darbe girişimlerini tarihin karanlık sayfalarına gömdü. 5 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz” dedi.

Dönemin kapatılan Refah Parti İlçe Başkanı Yusuf Koca; “O dönem kanunlara uygun kurulmuş bir siyasi partiydik.Parti olarak yaptığımız toplantılara güvenlik güçleri çok defa müdahale etmişti. Büyük sıkıntılar çektik tehditler aldık.Partiyi bırakmamaız için sürekli haber yollanıyordu.Kanunlara uygun bir siyasi parti olmamaıza rağmen kapattılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi unutmayalım ve unutturmayalım.İnşallah bir daha böyle birşeyler yaşamayız” dedi.

MGV İlçe Başkanı Kemal Vehbi Onay ise o dönemde çok kötü şeyler yaşandığını ve  hatırlamak istemediğini söyledi.

 

 

 

Yorum Ekle