AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Başkan Öztürk’ü ziyaret etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, eski Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya, Taşova ilçemiz Belediye Başkanı Bayram  Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaretinde belediye çalışmaları hakkında Başkan Öztürk’ten bilgi alan Kaya,  gazetecilere yaptığı açıklamada, hedeflerinin şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek olduğunu belirtti.

AK Parti ile yönetilen belediyelerin son derece başarılı bullduklarını söyleyen Kaya: “Her belediye başkanımız kendi yaptıklarının daha da üstüne çıkmak zorunda. Dolayısıyla AK Parti belediyelerimiz kendi belediyelerimiz ile yarışıyor. Bu çıtayı daha da yukarı çıkartmak zorundayız. İnanıyorum ki 2019 yılında bunu gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin tarihi şehirlerin tarihidir. O zaman şehirlerimizin hikayesini yaşanabilirliğini daha yukarıya çektiğimizde bu ülkede ticaret daha güçlü olacaktır. Yurt dışından daha fazla yatırımcı gelecektir ve bu ülke daha hızlı kalkınacaktır. O zaman bizim belediye başkanlarımız daha fazla çalışmak zorunda.”

Kaya, 2002’den bu yana ayırt etmeksizin belediyelere gerekli destekleri verdiklerini ifade ederek, “2002 yılında merkezden aktarılan 4 bin lira kaynak bugün 60 milyar seviyesine gelmiştir. Hem hükümetimize hem de belediyelerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorum Ekle