Amasya İtimat

AK PARTİ AMASYA M.VEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET ACAR GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için Merzifon İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğünden istifa ederek Ak Parti’den aday adayı olan Mehmet Acar gazetemizi ziyaret etti.

18 Şubat 2015 Çarşamba günü ilçemize gelen Acar, Amasya’da ki Taşovalılar derneğinin 11 yıllık üyesi olduğunu ifade ederek temayül yoklaması için partililerden destek istedi.

Sitemiz editörü Ahmet Günaydın ile bir süre görüşen Acar, Ak Parti İlçe Teşkilatındaki toplantıya katılmak üzere gazetemizden ayrıldı.

AK Parti Amasya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Acar’ın basın açıklaması
Bugüne kadar, gündemdeki siyasi-sosyal konulara dair en doğru sözü söylemeye, en güzel fikri yazmaya, en işe yarar eleştiriyi seslendirmeye, en faydalı öneriyi yapmaya çalıştım. Bundan sonra da iyiliğin, güzelliğin, emr’i bi’l marufun hizmetinde olacağım.
Benim için siyaset; memleketimize, insanımıza, medeniyetimize, milli ve manevi değerlerimize ve inançlarımıza hizmet edebildikçe değerlidir.
Değerli arkadaşlarım, dostlarım, kardeşlerim, hemşerilerim,
Büyüklerimin ve sözüne kıymet verdiğim değerli insanların teşvik ve dualarıyla, 2015 yılı seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğumu çok kıymetli Amasya kamuoyuyla paylaşıyorum.
Arkadaşınız, kardeşiniz, dostunuz ve hemşeriniz olarak; güzide ilimiz Amasya’mızı TBMM’de temsil etmek istiyorum. Yeni Türkiye’de Yeni Amasya umudunu hep taşıdım ve Amasya insanının bu beklentisine hep şahit oldum. Amasya milletvekili olarak seçilirsem, AK Parti’mizin bir mensubu olarak TBMM’de sizlerin entelektüel, etkili, profesyonel ekip çalışmasını amatör bir ruhla devam ettirip Amasya’mızın ak yüzü olmak için gayret göstereceğim.
Değerli arkadaşlar,
Anadolu’da lider ve marka,
Kaynakları etkin bir şekilde kullanan yenilikçi,
Sosyoekonomik yapısı güçlü, lider,
Sürdürülebilir kalkınmayı benimseyen,
2023 Türkiye’sine yakışır vizyon sahibi,
Rekabetçilik temelinde gelişen dinamik,
Ortak hareket bilincine sahip tek vücut,
Özgün ve güçlü kültürel mirasına sahip çıkan vefakâr,
Çözümlerin ve yarınların tartışıldığı pozitif,
Eleştiren değil, geliştiren siyasi anlayışa sahip,
Üreterek gelişen, gelişerek büyüyen Şehir Amasya için bu göreve talibim.

“Amasya İçin Durmak Yok, Yola Devam”
“Yeni Türkiye’de Yeni Amasya İçin Yeni Sesler…” diyor,

Hepinize saygılar sunuyorum.

BİYOGRAFİSİ
1975 Amasya (Gümüşhacıköy/Kutluca köyü) doğdu. 1989 yılından beri Amasya’da ikamet etmekte olup, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.
İlk Okulu Kutluca köyünde, ortaokulu Merzifon İmam Hatip Lisesinde, lise öğrenimini Amasya Vakıflar Öğrenci yurdunda kalarak Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu. Aynı zamanda Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yönetim ve Organizasyon üzerine yüksek lisansımı tamamladı.
1997 Yılında Suluova Zübeyde Hanım İ.Ö.O okulunda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. Amasya Lisesi edebiyat öğretmenliği, mesleki eğitim (çıraklık) müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği, Merzifon lisesi Okul Müdürlüğü, 2014 Merzifon ilçe mili eğitim şube müdürlüğü görevinde bulundu. Bu görevinden 25. Dönem milletvekilliği aday adayı olmak için istifa etti.
1989 yılında Amasya Vakıflar öğrenci yurdunda yatılı öğrenci iken Milli Gençlik vakfı ile tanıştı. Bu tarihten itibaren siyasi ve sosyal olaylara ilgi duymaya bu tür faaliyetlerin içinde aktif yer almaya başladı. 1993 -1997 yılları arasında MGV fakülte başkanlığı yaparken o zaman İstanbul Belediye Başkanı Şimdi Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’ı çeşitli programlara davet etti.1994 seçimlerinde aktif görev aldı. 2000 yılında askerlik dönüşü MGV kapatılmış olduğu için Anadolu gençlik derneğinde görev alıp gençliğin ve neslin ıslahı için çalışmalarda bulunarak çeşitli görevlerde gençlerle ilgilendi. Bu arada siyasi ve sosyal çalışmalara devam ederek teşkilatlanma ve Fıkh-üs Siyer gibi dersleri sohbet halkalarında ve programlarda vermeye devam etti.
Amasya Gümüşhacıköy Kabaoğuz Köyleri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, Eğitim Bir-sen Amasya şubesi üyeliği, İHH gönüllü Üyeliği, Amasya Taşovalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Üyeliği, Ulusal Çevre Derneği Üyeliği, AKDOST Amasya Arama, Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü üyeliği, Şuurlu Öğretmenler Derneği Amasya Şubesi kurucu üyeliği ve şube başkanlığı, Çözüm süreci kapsamında Amasya Akiller toplantısı organizasyonu. Cihannüma Amasya İl temsilciliği ve Amasya Spor Kulübü üyeliği gibi birçok sivil toplum faaliyetinde bulundu. Anadolu Gençlik Derneği üyeliği, teşkilat başkanlığı dahil olmak üzere değişik komisyonlarda il başkanlığı yaptı. Bu tarihten itibaren sivil toplum kuruluşlarında konuşmacı ve teşkilat eğitimcisi olarak konferans ve seminerler verdi.
Siyasi ve sosyal hayat da oluşabilecek sorunlara, eğitim camiasının mutfağından gelen biri olarak etkili ve net çözümler üretebileceğine inanan Mehmet ACAR. tecrübeli bir eğitim yöneticisi olarak; yeni sorumluluklar yüklenmek, bu değişim sürecine katkı sağlamak ve ekibinizin bir üyesi olmak için aday adayı oldu.

P_20150218_182245

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.