AİLELER VE ÖĞRETMENLER EL ELE PROJESİ

Aileler ve Öğretmenler El Ele Projesi

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Aileler ve Öğretmenler El Ele Projesi” Taşova’da tanıtıldı.

Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına okul idarecileri, rehber öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

Proje koordinatörü Mustafa Örgüt yaptığı açılış konuşmasında “Aileler ve Öğretmenler El Ele Projemizin Genel amacı; Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrenci ve aileleri ile öğretmenlere eğitim vermek, toplumda farkındalık oluşturulmasını sağlamak, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun ilimiz çapında tanınmasını sağlamak, kamuoyunu bilgilendirmektir.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite (aşırı hareketlilik) bozukluğu olan öğrencilerin eğitim imkanlarından en üst düzeyde yararlanabilmeleri ve sosyalleşebilmelerini sağlamak.

Yaklaşık 2600 dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrenci ve ailelerine eğitim vermek suretiyle bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesini sağlamak.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarla ilgili aileleri bilgilendirmek suretiyle tıbbi tanı için çocuk – ergen ruh sağlığı ve hastalıkları kliniği bulunan kurum ve kuruluşlara yönlendirilmelerine katkı sağlamaktır.

60 özel eğitim öğretmen, 122 rehber öğretmen, idareci ve öğretmenlere dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konusunda eğitim vermek suretiyle dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrencilerin eğitim kalitesini artırmaktır” dedi.

Programda daha sonra proje koordinatör yardımcısı Ziyattin Akıllıgil, Eğitim koordinatörü Vildan Güneş Aygün ve Amasya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ertuğrul Şahin proje hakkında bilgiler verdi.

IMG_8521

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberYENİ AMASYA LİDERLİĞİ KAPTIRDI
Sonraki haberYENİ BİR TAŞOVA “ALTIN SİTE “
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.