AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YENİ YILDA YENİ YERİNDE

1950’li yılların sonunda faaliyete geçen ve bir dönem Taşova Devlet Hastanesi ve değişik isimler altında 50 yılın üzerinde hizmet veren ve son olarak Aile Sağlığı Merkezine dönüştürülen bina, uygun durumda olmaması nedeni ile eski Tekel binalarına taşınması karar altına alınmıştı.

Tepe ve Doğu mahalleleri halkı, muhtarları öncülüğünde imza kampanyası düzenleyerek  topladıkları 2000’in üzerindeki imzayı önceki kaymakamımız Engin Uysal’a teslim ederek aile sağlığı merkezinin ikiye çıkarılması ve mevcut ASM’nin devam etmesini talep etmişlerdi.

İlimiz Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in 18 Kasım 2014 günkü ilçe ziyaretinde inceleme yaptığı aile sağlığı merkezi inşaatı 680 bin TL.  muhammen bedel ile Feritoğulları  inşaata ihale edilmişti. Tadilat inşaatı, Vali Çomaktekin’in müteahhitle görüşme sonucu Aralık sonuna bitirilmesi sözü alındı.

Böylece Atatürk bulvarında yer alan eski Tekel binaları; Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Halk Kütüphanesi, Halk Eğitim Merkezi, Belediye, Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğü, Tapu Sicil müdürlüğü, Tapu Kadastro şefliği, Müftülük ve konferans salonu, Seyyid Nureddin Alparslan Kız Kur’an kursu, aile  sağlığı merkezi ve son olarak gençlik merkezinin tamamlanması ile kamu kampüsüne dönüşecek.

IMG_7562 IMG_7564 IMG_7565 IMG_7566 IMG_7568 IMG_7569

Yorum Ekle