Amasya İtimat

AĞUSTOS ÇOK RENKLİ ve HAREKETLİ GEÇECEK..

İlçemizde Ağustos ayında son derece hareketli ve renkli günler bizleri bekliyor.

Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği ile Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odasının İşbirliği yaparak başvurduğu “Taşova Balı Ulusal ve Uluslararası Pazarla Buluşuyor” projesi İçişleri Bakanlığı Dernekler Müdürlüğünce kabul edilmiş ve 14 Haziran 2018 tarihinde Amasya Valiliği Dernekler İl Müdürlüğünde TABÜB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yücel proje sözleşmesi imzalanmışdı.

Bu proje ile ilçemizin ve Taşova Balının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapmak ve arıcıların gelir seviyesini artırmak hedeflenmekte olup, proje kapsamında açılacak olan fuarda balın yanısıra ilçemizin diğer yöresel ürünleri de fuarda kurulacak standlarda satışa sunulacak. TABÜD Başkanı Yusuf Yücel başkanlığında toplanan yönetim kurulu ilçemiz eski buğday pazarında fuarın 19-20 Ağustos 2018 Pazar ve Pazartesi günleri yapılmasına karar verdi. Proje süresince Esnaf ve Sanatkarlar Odası binası girişinde bir ofis kiralayan Dernek, Başkan Yusuf Yücel ve Sekreter Efraim Gürel, Kaymakam Kudret Kurnaz’ı 3 Temmuz 2018 Salı günü makamında ziyaret ederek 2 günlük fuar organizasyonu ile bilgi verdiler.

Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF ise 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü Türköz Gayrımenkul Abdullah Türköz sponsorluğunda ilçemizde yapacağı Kırkpınar ayarı yağlı güreş şöleni için hazırlıklarını sürdürüyor. TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran gazetemize yaptığı açıklamada:  “İlkini yapacağımız bu organizasyon hafta içinde bir güne geldi. Bu tür organizasyonların günlerini Türkiye Güreş Federasyonu belirliyor. 50 bin adet afiş bastırdık, bu afişleri Amasya, Samsun, Tokat, Çorum, Ordu, Sivas gibi yakın vilayetlerimizin ilçelerine, büyük beldelerine asılacak. 15 Ağustos gününün akşamında ilçe meydanında bir konser düzenleyeceğiz. İlçemiz tarihi bir gün yaşayacak. Şimdiden bu şölenimize gurbetteki ve ilçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” dedi.

Kurban bayramı tatilinin dokuz gün tatil olması ve Elmakırı, Kozluca, Destek, Çakırsu gibi köylerimizde şenlik düzenlenmesi, nişan, düğün gibi etkinliklerin yoğunlaşması ilçemizin en kalabalık Ağustos ayını yaşatacak. 3-4 Ağustos 2018 günleri ilçemizin renkli siması Hüseyin Kurt’un biricik oğlu Mücahit’e yapacağı ve Karadeniz rüzgarının eseceği düğün ilçemizi renklendirecek.

 

Yorum Ekle