Amasya İtimat

AFYONKARAHİSAR’DA YEG ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Haber: Yılmaz Çakır

Tarım ve Orman Bakanlığı Reformlar Genel Müdürlüğü yönetim otoritesi tarafından Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma (IPARD II) Programı kapsamında desteklenen Yerel Eylem Gruplarının desteklenmesi Leader tedbiri “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulamaları konusunda Çalıştay düzenlendi.

 

Leader tedbiri kapsamında 1. etap ve 2. etap illerinde kurulan Yerel Eylem Grupları yöneticileri, TKDK il koordinatörlükleri yetkilileri ve İlçe Tarım müdürlüklerinden yetkililerin katılımı ile, Yerel Kalkınma Stratejileri YKS’nin hazırlanması ve kapasitenin geliştirilmesi konularında deneyim kazanmış olan birinci etap YEG’ler ile ikinci etap YEG’lerin bir araya getirilerek deneyimlerinin paylaşılması ve uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi konularında bilgi paylaşımı yapıldı.

 

Yönetim Otoritesi tarafından yürütülen proje çerçevesinde; 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında Afyonkarahisar/İkbal otelde üç (3) günlük bir çalıştay gerçekleştirilmiş olup, gerçekleştirilen çalıştaya faaliyette olan YEG’lerden yoğun katılım sağlandı.

Çalıştaya Taşova Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Kadir Aydoğan ve YEG Müdürü Gülhan Çakır katıldı.

Yorum Ekle