Amasya İtimat

ADEF’İN DÜZENLEDİĞİ PİKNİK MUHTEŞEMDİ

   Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF)in İstanbul’da geleneksel olarak her yıl düzenlediği ve bu yıl 4.sü yapılan  ”Büyük Amasyalılar Pikniği ” çoşku içerisinde elli bin Amasya’lının katılımı ile Arnavutköy İmrahor’da gerçekleşti.


   1 Haziran 2008 Pazar günü sabah saatlerinde davul zurna eşliğinde, eğlence ve halayla başlayan şenlikte Amasyalı sanatçılar Özgür Doğmuş, Ferhat Durmuş, Piyanist Alpaslan, Haydar Ulaş, Saniye Can, İzzet Aktaş ve Ozan Fedai Koç’un eserleri ile güne ayrı bir renk kattılar. Pikniğin sunumunu ise Anayurt Gazetesi Yazarı, genç şair Kasım Alper Özdemir bir birinden güzel memleket şiirleri eşliğinde yaptı. İzzet Aktaş’ın Amasya’nın Taşları türküsünde bütün Amasyalılar çoşarken, Ozan Fedai’nin duygu dolu türküleriyle de Amasya’ya doğru bir yolculuğa çıktılar.
 
   Şenlik ağalığını ise 22 bin YTL’ye iş adamı Ömer Zengin aldı. Üst üste ikinci kez ağalığı alan Zengin: “Amasya bizim sevdamız, birileri burada olmasa da bizler buraları asla bırakmayacağız” dedi.
ADEF yönetiminin tek tek tanıtıldığı şenlikte konuşan ADEF Genel Başkanı İsmet Abacı: “Bugün Amasya’nın gücünü herkes görüyor, yönetimizle birlikte Amasya’yı temsil noktasında herşeyi yapıyoruz” derken pikniğe destek olanlara teşekkür etti.
Amasyalıların bu güzel şenliğine İstanbul Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı Av. Özcan Pehlivanoğlu, Taşova Eski Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Haraççı Belediye Başkanı Metin Karan, KASTOB Başkanı Hasan Ekşi, Taşova ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Op.Dr Osman Karaaslan, ASİAD Başkan Yardımcısı Ramiz Topal, Taşova Borabay Belediye Başkanı Hamza Döner gibi bir çok dernek başkanı, basın mensubu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.