ADEF Genel Başkanı Saim Diken Çocukları Mutlu Etti.

Yedi aydır çalışmalarına aralıksız devam eden iyilik hareketi tam bir gönül seferberliğine dönüştü.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve 2006 yılında kurulan Amasya Dernekler Federasyonu ( ADEF ) Genel Başkanı- Üst düzey yönetici Saim Diken iyilik hareketi faaliyetlerine destek olarak Rumeli ve Balkan Türkü Ķöylerinden Hacıbey’e bir iyilik eli uzattı.

İyilik Hareketi Platformu Öncüsü Kasım Alper Özdemir, Mehmet Akif Gültekin ve Tanju Yıldırım tarafından Hacıbey Köyü çocuklarına ulaştırılan elbise ayakkabı, kırtasiye ve gıda paketleri çocukların da yüzünü güldürdü.

Hacıbey Köyü Muhtarı Bülent Kara ise; İyilik Hareketi ekibini köyümüzde ağırlamaktan büyük memnuniyet duydum. Çocuklarımız geleceğimiz bir küçük hediye dahi onları mutlu etmeye yetiyor. Köyümüz adına bizde İstanbul’dan Saim Diken Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz; dedi.

Amasya Dernekler Federasyonu Başkanı Saim Diken ise, gönlümüz her zaman memleketimizden yanadır. Taşova, Göynücek Gümüşhacıköy farketmez, yeter ki Amasya sevdamız her bir insanımızın ve çocuklarımızın gönlünde olsun.

Bizim Türk toplumumuzun ve Amasyalı hemşehrilerimizin manevi yönlerinin güçlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Ramazanlar, dini bayramlar, muharrem ayları ve milli bayramlarımızda da her zaman paylaşmak ve kardeşlik vardır.

Beğeniyle takip ettiğimiz iyilik hareketi ile bizde sevgiyi paylaşmak için bir nebzede olsa çocuklarımızı mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere; dedi.

İyilik Hareketi Platformu Öncüsü Kasım Alper Özdemir ise dernekleşme çalışmalarımız devam ediyor. 2013 yılından beri özveri ile Amasya Dernekler Federasyonu Başkanlığı görevini yapan Saim Diken ağabeyimize de ayrıca platformumuz adına teşekkür ediyorum; dedi.

Yorum Ekle