ADA BEBEĞE NEFES OLALIM…

Şair- Yazar, Haber sitemiz Editörü, Karsavul Köyü eski Dernek Başkanı Sami Aslan’ın SMA 1 Kas hatası torunu Ada bebek için düzenlenen ”ADAYA UMUT OL” kampanyası  her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Şair Sami Aslan’ın kızdan torunu Ada bebeğin hayati bir sağlık sorunu (SMA TİP 1) olup, Ada bebeğin hayata tutunabilmesi için gerekli olan ilacın alınabilmesi için 17 milyon liranın yaklaşık  9 milyon lirası toplandı.

Umut Elçilerince,  10 Ekim 2020 Cumartesi gününden itibaren Adana, İstanbul, Sakarya, Zonguldak-Ereğli, Ankara, Bursa, Kocaeli, İzmir-Tire semt pazarlarında kampanya düzenlendi. Bu hastalığın maalesef yurt içinde kesin bir tedavi takibinin mümkün olamadığı, Yurt dışı tedarikli ilaç temininin gerekliliği ve bu manada ise ciddi bir bütçenin karşılanabilmesi için Ada bebeğin ailesinin  manevi desteğin yanı sıra maddi desteğe de ihtiyacı bulunuyor.

Ada bebek için Sinema Sanatçısı Bahar Öztan, Oyuncu Jessica May ve Hilmi Cem, Gazeteci İlkay Buharalı, Yeşim Salkım, Nefise Karatay, Ümit Erdin, Bülent Çolak, Çetin Altay, Anıl Acar, İsmail Baki Tuncer ve bir çok sanatçı ve entellektüel, ulusal kanallar ve sosyal medyada Ada Bebek kampanyası  için çağrıda bulunmaya devam ediyorlar.

Ada Bebeğin tedavisi için Amerika’ya umut yolculuğuna Ekim ayı sonunda çıkılması planlanıyor.

Yorum Ekle