Amasya İtimat

ADA BEBEK İÇİN DÜZENLENEN KAMPANYA BÜYÜYOR…

Şair- Yazar, Haber sitemiz Editörü, Karsavul Köyü eski Dernek Başkanı Sami Aslan’ın torunu Ada bebeğin durumu ile ilgili, TAŞDEF Taşova Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu’nun uygun görüşleri gereği
Federasyonu temsilen Yönetim Kurulu üyeleri  Mehmet Önder ve Ahmet Usta
tarafından ziyaret edildi.

Esra ve Kemal Çelik’in kızları Ada bebeğim durumu ulusal basın ve televizyon kanallarında oldukça büyük ilgi gördü.

Şair Sami Aslan’ın kız torunu Ada bebeğin hayati bir sağlık sorunu (SMA TİP 1) olup, Ada bebeğin hayata tutunabilmesi için gerekli tıbbi desteğe ihtiyacı bulunuyor. Bu hastalığın maalesef yurt içinde kesin bir tedavi takibinin mümkün olamadığı, Yurt dışı tedarikli ilaç temininin gerekliliği ve bu manada ise ciddi bir bütçenin karşılanabilmesi için Ada bebeğin ailesinin  manevi desteğin yanı sıra maddi desteğe de ihtiyacı bulunuyor.

Ayrıca Sami Aslan ve aile bireylerinin ADA bebek ve SMA TİP 1 hastalarının tedavisi için gerekli ilacın  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması ve tedarikinin yapılması gerekliliğine dair ulaşılabilen tüm yetkililer nezdinde takipçi olmalarının yanı sıra Ada bebeğin İngiltere’de yerleşik akrabaları tarafından yurt dışı tedarikli ilaç temininin gerçekleştirilebilmesi için bir kampanya düzenlendi.

Ada bebeğin SMA TİP 1 hastalığını yenebilmesi için dualarınız ve çevresi olan herkesten destek bekleniyor. Katkıda bulunmak isteyen herkesi bu hayır yarışına davet ediyoruz.

 

Yorum Ekle