AVUKAT ABDULKERİM BUĞRA, ŞİMŞEK GİBİ…

Dr. Bekir Necati Şimşek ve Eczacı Hilal Şimşek’in oğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya üçüncü sıra milletvekili adayı Taşova’nın tek adayı hemşehrimiz Abdulkerim Buğra Şimşek, aynı zamanda Türk siyasi hayatında Amasya’nın en genç milletvekili adayı olarak tarihe geçti.

Şimşek, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak 27. dönem milletvekilliği genel seçimleri çerçevesinde ilçemiz ve köyleri ile Amasya merkez ve diğer ilçelerde yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdürürken, 9 Haziran 2018 Cumartesi günü il merkezi ve Amasya Küçük sanayi sitesi ve esnafları ziyaret etti.

Milletvekili adayı Şimşek, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın ilçemize gelmesine vesile olarak, uzman doktor açığı konusunu Bakan Demircan’ın gündemine taşıdı.

İlçemize bağlı kendi köyü Çalkaya (Hüvelenkale) köyünü ziyaret eden Şimşek, büyüklerin ellerini öperek hayın dualarını istedi. Köy  kabristanlığına da giderek büyükleri için dua etti. Şimşek, Dereköy, Andıran, Çılkıdır ve Gemibükü ve tüm köylerini ziyaret ederek,  12 Haziran Salı günü Başbakan Binali Yıldırım’ın Amasya’da yaptığı açık hava mitingine katıldı.

“Soframız bir Taşovamız bir” adı altında 13 Haziran 2018 Çarşamba günü ilçemiz meydanı (dene pazarında) kalabalık bir davetli topluluğuna iftar yemeği veren Şimşek, 16 Haziran 2018 günü Esençay ve Yeşiltepe köylerinde yapılan şenliklere katılarak hemşehrileri ile kucaklaştı. Milletvekili adayı Avukat  Abdulkerim Buğra Şimşek aynı gün; Gürsu, Çalkaya, Arpaderesi, Sepetli, Yeşilyurt, Yayladibi, Kozluca, Boraboy köylerinde seçim çalışması yaptı.

Milletvekili adayı Avukat Abdulkerim Buğra Şimşek, seçim çalışmaları çerçevesinde son hafta eski 10 beldemize ziyarette bulunarak vatandaşların sorunlarını dinleyecek.

Yorum Ekle