Amasya İtimat

ABBAS ÜN AK PARTİ ADAY ADAYI

2004 yılında yapılan mahalli idareler genel seçimlerinde Belevi kasabasından Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkanı seçilen Abbas Ün, 29 Mart 2009 günü yapılacak mahalli idareler genel seçimlerinde ilçemiz Belediye Başkanlığı için AKPden aday adayı olduğunu açıkladı.

 

BİYOGRAFİSİ:

1958 yılında ilçemize bağlı Belevi kasabasında doğan Abbas Ün ilköğrenimini Belevi’de tamamladıktan sonra 1994 yılında ilçemizde galerici olarak ticarete atıldı. 1994 yılında Taşova’nın kuruluşunun 50. Yılı münasebetiyle yapılan şenliklerde ağalığa seçilen Ün, 1999-2001 yılları arasında Anavatan Partisi ilçe Başkanlığı yaptı. 1989-1994 yılları arasında Belevi kasabasında meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Abbas Ün 5 yıldır Belevi Belediye Başkanlığı görevini ve ilçemiz AYGAZ bayiliğini 11 yıldır sürdürüyor.

 

Abbas Ün evli ve 7 evlat sahibi.

 

Ün; “İlçemiz Belediye Başkan aday veya aday adayı olanlara başarılar diliyor. Mahalli seçimlerin ülkemizde ve ilçemizde hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm Taşova halkına  saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.