7. ÇİÇEK BAMYASI KÜLTÜR FESTİVALİ HARİKA OLDU

    Taşova 7. Çiçek Bamya ve Kültür Festivali çerçevesinde düzenlenen etkinlikler ilçeye ayrı bir renk kattı.

      Şenliklerin bol yapıldığı aylarda Taşova Belediyesi  ilçesi yine Amasya’nın en güzel şenliklerinden birine imza attı.Taşova Meydanında  25 Temmuz 2011 Pazartesi günü  başlayan festival ,Salı,Çarşamba  günleri devam etti. Çarşamba günü  muhteşem bir kalabalığın izlediği şenlik etkinlikleri harika bir şekilde sona erdi.

 

      27 Temmuz 2011 Çarşamba akşamı Vali Halil İbrahim Daşöz ve eşleri ,Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir,il düzeyindeki daire amirleri,Kaymakam İbrahim Halil şivgan, Belediye Başkanı Özgür Özdemir,daire amirleri ,Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan,Belde Belediye Başkanları ,köy ve kasabalardan çok sayıda vatandaş katıldı.

       Amasya Belediyesi Mehter Takımının konserinden sonra

sırası ile Belediye Başkanı Özgür Özdemir,Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir,Kaymakam İbrahim Halil Şivgan,Vali Halil İbrahim Daşöz birer konuşma yaptı.  Şenlik alanında yer bulmakta zorlanan seyircinin takip ettiği konserin sunumunu   Radyo programcısı Şair Kasım Alper Özdemir, şiirleri eşliğinde sundu.

      Festival sponsorlarından ve “Taşovazade Çiçek Bamyası” imalatçısı  Torunlar Petrolden işadamı Ömer Torun bamya festivalinde derece alan ilk üç üreticiye birer çeyrek altın vererek çiçek bamyasının tanıtımına katkıda bulundu.TEKVA’nın düzenlediği eşya piyangosu talihlilerinin belirlendiği festivalde katkıda bulunanlara protokol tarafından plaketleri verildi.

      Vatan TV  sahibi hemşehrimiz Mustafa Ödübek’in(05 Mustafa) canlı yayın aracı gönderdiği festivale ;Hilal TV,TV1 çok sayıda basın mensubu katılırken,Beyaz TV yapımcısı  Mülayim zaman zaman sahne alarak esprileri ile festivale renk kattı.

      Geceye ise damgasını canlı performansıyla Ankaralı Namık vururken, alkış yağmuru altında sahneye çıkan Ankaralı Namık’a gençler büyük bir ilgi gösterdi. Namık ;” Biz  Anadolu insanıyız, burada olmak çok güzel Taşova ilçesine  ve insanına  hayran kaldım, Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.  

 

       Konser esnasında Kaymakam İbrahim Halil Şivgan ve Belediye Başkanı Özgür Özdemir birlik ve beraberlik mesajı verirken izleyiciler konser bitimine kadar alanı terk etmediler.

       7.Çiçek Bamyası Festivali’ne katkıda bulunan,organize eden,alanı düzenleyen ,güvenlik önlemlerini alan,güvenlik güçlerine ve zabıta görevlilerine,emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

    

VİDEOLAR:

youtube.com üzerinde aranabilir.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.