Amasya İtimat

2B ARAZİSİ TAPULARI VERİLMEYE BAŞLANDI.

      

    İlçemiz  sınırları içerisinde bulunan 2B arazisi taşınmazların hak sahiplerinden tapu bedellerini ödeyenlere tapuları Kaymakam Engin Uysal  tarafından verildi.

      Kamuoyunda 2B arazisi olarak bilinen arazilerin sahipleri Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen yemekli toplantıda  törenle tapularını aldı. Saat 13. 00’de düzenlenen törende konuşan  Malmüdürü Bahri İlhan, halk arasında 2B arazisi olarak bilinen ormana tekrar dönüşemiyecek alanlar olduğunu yapılan düzenleme bu arazileri kullananlara fırsat verildiğini dile getirerek, “Öncelikle herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu 2B diye adlandırdığımız, öncesinde orman olup orman vasfını yitirmiş olduğu kabul edilen arazileri yıllardan beri kullanan kişilerin belli bir bedel karşılığında tapularını teslim alması çok olumlu bir gelişme olmuştur. Zaten insanlar orman vasfını yitirmiş arazileri tarımsal faaliyet çerçevesinde geçimleri sağlamak amaçlı kullanmıştır.Elinizde bir tapunuzun olması sizler için de güzel bir gelişmedir. Ayrıca kamuya ait olan yerler, bu sayede yeniden kamuya dönmüş oldu.Bugün 9 kişi tapusunu alacak.Daha sonra 7 kişiye daha tapusunu vereceğiz.Bu konu ile ilgili olarak köy muhtarlarımız vatandaşları malmüdürlüğümüze yönlendirsin biz gerekli açıklamaları yaparız.” dedi.

  Kaymakam Engin Uysal konuşmasında;İlçemizde bu sezon yapılacak çalışmaları açıklarken, Valiliğimiz ve İl Genel Meclisi kararları doğrultusunda köy yolları asfaltlama çalışmasına yer verilmediğini,parke taşı döşeme ve sulama işlerine ağırlık verildiğini açıkladı.17 Köye parke taşı verileceğini,7 köyünde içme suyu projesinin gerçekleştirileceğini açıklayan Kaymakam Uysal, muhtarların  başarılı olmaları  için ciddi çalışma temposu sergilemelerini,kurumlarla uyum içinde çalışarak dahada başarılı olacaklarını  vurguladı.

   Kaymakam Engin Uysal parketaşı alacak olan köy muhtarlarına,bazı köylere sıranın geç geleceğini belirterek öncelik sırasını almak  için 3 seçenek sundu.

   1.Seçenek parke taşımı  sıram gelirse alırım, geç kalabilir.

  2. Seçenek bana parke taşımı getirin ben bir ay içerisinde  döşerim, öncelik sırası

  3. Seçenek parke taşı nakliyesini biz yaparız taşlarımızı  alalım derseniz hemen teslim edileceğini söyledi.

      Soru ve sorunları olan  köy muhtarları için uygun zamanda  Kaymakamlık makamında görüşebileceğini açıklayan Kaymakam Uysal, hak sahiplerine tapularını verdi.

 

DSCF7691 DSCF7692 DSCF7693 DSCF7696 DSCF7699 DSCF7698 DSCF7697 DSCF7700 DSCF7702 DSCF7703 DSCF7707 DSCF7705 DSCF7704 DSCF7708 DSCF7709 DSCF7711

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.