24 YIL SONRA TÜRKÖZ SPONSORLUĞUNDA İLÇEMİZDE 2. KIRKPINAR

1994 yılında Taşovamızın kuruluşunun 50. yıl dönümünde Kırkpınar ayarında güreşlerle güreşe doyan ilçemiz, 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü Türköz Gayrımenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Türköz sponsorluğunda yine Kırkpınar düzeyinde bir etkinlikle yağlı güreşlere olan özlemini giderecek.

Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran yaptığı Basın Açıklamasnda; ”Değerli Hemşehrilerimiz, Taşova olarak Taşovalılar olarak hep özlemini çektiğimiz Sosyal etkinliklerin merkezi olarak birlik ve beraberlik içinde Taşova merkezimizde yapılması konusu yönetime geldiğimizde ele aldığımız ilk konuların başındaydı. Konuyu Yönetimimiz ile görüştük düşüncemizi olgunlaştırdık.  Taşovamız için yapılacak güzel etkinlikler, sosyal faaliyetler ve devamında sosyal yardımlaşma ve dayanışma adına yapılacak projelerimiz var. Öncelikle kurumsal yapı içerisinde Taşova Dernekler Federasyonu olarak ilçemizde yılların özlemi Ata Sporumuz güreşi yeniden ilçemizle buluşturuyoruz. Konuya ilişkin bizlere Ana Sponsor olan Taşovalı büyüğümüz Türköz Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Türköz Ana sponsorumuz olmuştur. Kendisine yönetimim, şahsım ve Taşovamız adına teşekkür ediyoruz. Memleketimiz için yapacağımız Geleneksel Kırkpınar Güreşleri eşdeğerinde bir yağlı güreş organizasyonu olacak inşallah. Güreş ve Müzik programı ile tanıtım ve Taşovamız ve federasyonumuzun varlığının ilçemizde ve çevremizde ses getirmesi, devamında zincir halkası misali projelerimizi bir bir hayata geçirmek düşüncesindeyiz. Yağlı güreşler için tüm çalışmalarımız tamamlanmıştır. Sırada büyük sahnede Müzik şölenimiz olacaktır. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız tamamlanınca duyurumuzu yine buradan yapacağız. Yönetim kurulum adına üye derneklerimizin yönetimlerine ve tüm Taşova halkımıza teşekkürlerımızi iletiyoruz. Katkı sunacak tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. ”dedi.

Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesinin katkıları  ile ilgi düzenlenecek olan yağlı güreş şöleninin geleneksel hale getirilmesini diliyoruz

Yorum Ekle