20 TAKIMIN KATILDIĞI AMASYA İL DERNEĞİ FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

1999 yılında İstanbul’da kurulan Amasya İl  Eğitim ve Kültür Derneğinin geleneksel hale getirdiği Dernekler arası Futbol Turnuvasının kuraları çekildi..

Komite başkanı İlyas Kavlak ve dernek başkanları ile katılımcı takımların yöneticilerinin katıldığı Kura çekimi  Mercimek Köyü Derneğinde gerçekleştirildi. 4 gurup halinde 20.takımın katıldığı turnuvada guruplar belli olurken, bu yıl ilçemizden 9 takım turnuvaya dahil oldu.

Komite başkanı İlyas Kavlak yaptığı konuşmasında; “En güzelinin yaşandığı birlikteliğimizi ve yakınlaşmamızı sağlayan geleneksel futbol turnuvamızın onikincisinin hazırlıkları tamamlanırken gösterdiğiniz ilgi ve alakanız bizleri çok sevindirdi. Bu vesileyle sizler için Amasyalılar için halkımız için gençlerimiz için ilkbahar güzelliklerini ve futbolun, taraftarlığın dostlukların en güzelini bizlere ve İstanbul’a, Amasya insanının birlikteliğini göstereceğinizden eminim. Tüm katılımcı takımlara ve yöneticilerimize başarılar diler en centilmenini bizlere yaşatın” dedi.kura çekimine geçildi.

Yapılan Kura çekimi sonrası gruplar şu şekilde oluştu:

A. GRUP
DAMUDERE
KARSAN
BELDAĞ
ÇAKIRSU
BEKE

B. GRUP

ÇEVRE KÖYLERİ
BORABOY
MERCİMEK
ZİYARET
BELEVİ

C. GRUP

DEVRE
DAVUT EVİ
ALPASLAN
KÖSELER
UYGUR

D. GRUP

ULUKÖY
SULUOVA
ESENÇAY
SARAYÖZÜ
ÇAYDİBİ

4 Mart 2018 Pazar günü başlayacak 12. Derneklerarası Futbol Turnuvasına katılacak tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

Yorum Ekle