19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

            19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI


 


 


 


      19 Eylül 2012 Çarşamba günü Atatürk Anıt önünde yapılan tören ile “Gaziler Günü “kutlandı.


     Gaziler günü Kutlama töreni saat 10.00 anıta çelenk konulmasından sonra ,saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ile başladı.


     Gaziler Gününün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Gazi Mithat Caba yaptı.Caba “Gaziler Günü”’nün önemi ve anlamı ile ilgili konuşmasında ;”Gazi unvanını 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM’nin kararı ile alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.2002 yılında çıkarılan yasa ile Gaziler  günü kabul edilmiştir “dedi


    Gazilik unvanın devlet tarafından verildiğini dile getiren Caba ;”Dün olduğu gibi bugünde düşmanlarımız gerek içten gerekse dıştan  aziz vatanımızı parçalamaya,bağımsızlığımızı yok etmek istemektedirler.Dış düşmanlara ve onların içteki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumuş ,mücadele vermiş  ve Gazi olmuş tüm gazilerimizin gününü kutluyorum” dedi.      

    Gazileri günü kutlama Programına Kaymakam Engin Uysal ,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,Askerlik Şube Başkanı Üst.Teğ. Bilgin Görkem ,Garnizon Komutanı Jan. Üst.Teğ Alper Soner Serince,Emniyet  Amiri Hüray Sancı,daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

   Gaziler günü kutlamaları Kitap Kafede yapınla ikram ile sona erdi.


     Yorum Ekle