16 büyükşehir takımı arasında 10. oldular

Haber: Serdoğan Sıvacı

Amasya’nın Taşova ilçesinde Atatürk Ortaokulu Atletizm Takımı, okul sporları puanlı atletizm yarışmasında 16 büyükşehir takımı arasında 10. oldu.

Geçtiğimiz aylarda Sivas ilinde yapılan okul sporları puanlı atletizm dalında dereceye giren ve 8 – 11 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır’da yapılan okul sporları puanlı atletizm yarışmalarına gitmeye hak kazanan Taşova Atatürk Ortaokulu Atletizm Takımı, Diyarbakır’da yapılan yarışmalar sonucunda katılan 16 takım arasında Türkiye 10.su oldular.

Bir sporcu Türkiye Birincisi

Atatürk Ortaokulu Atletizm Takımı sporcusu, Mustafa Pınar, “Yüksek Atlamada” 1.62’lik derecesiyle 16 takım arasında Türkiye 1.’si olarak ferdi sporcularla birlikte Türkiye 4.’sü oldu.

Yarışmaya 10 bin nüfuslu Taşova’nın dışında katılan bazı iller,
İstanbul, Ankara, Adana, Eskişehir, Kayseri, Diyarbakır, Gaziantep, Erzincan, İzmir, Kocaeli ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi il ve ülkeler mevcut.

Beden Eğitimi Öğretmeni Antrenör Okan Aydın, “Küçük bir ilçenin aslında büyük bir başarısı. Öğrencilerimle her zaman gurur duydum. Bazı fedakarlıklar göstererek buralara kadar geldik. Onuncu olsak bile birinci olmuş kadar sevindik. Çünkü “küçük ilçenin büyük takımı” olarak adlandırıyoruz kendimizi. Büyükşehir takımları arasında Amasya’yı Taşova’yı temsil etmek onur ve gurur verici” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle