Amasya İtimat

  14 MAYIS SEÇİMLERİNDE ARİF YILMAZ RÜZGARI

Haber: Cesarettin Tuzla

CHP Milletvekili adayı Arif Yılmaz ; 14 Mayıs seçim çalışmalarında seçmenin gönlüne giriyor. Yılmaz ne milletvekili ne de belediye başkanı oldu. Buna rağmen Amasya ve ilçelerinde kendisini tanıtmayı; ve sevdirmeyi başaran çok nadir siyasetçilerden biri.

“Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” düsturu ile; memleket denen tarlada izler bırakmak için 7/24 saat Amasya’nın bütün yerleşim yerlerini geziyor. Taşova’nın evladı Arif Yılmaz çaldığı her kapıda sıcak ilgi ile karşılanıyor, tokalaşıyor. Güngörmüş köyünden Yılmaz doğduğu baba ocağında farklı bir karşılık buluyor. Taşova’nın diğer parti adayları ile birlikte CHP 2. sıra adayı Yılmaz, seçim çalışmalarında yaptığı ziyaretlerde diğer parti içinde oluşan tepkileri etrafında birleştiriyor. Bu birleştirici gücünü seçmenin ”seçim gelince hatırlıyorlar tepkisinden alıyor. Seçim çalışmalarında seçmene verdiği güven ve samimiyeti bir rüzgar oluşturuyor.” Yılmaz gittiği her yerde özellikle gençlerle sıcak ve samimi iletişim kuruyor. Amasya’da Danışma ofisi, Ankara’da konukevi, milletvekilliği süresince maaşını üniversite öğrencilerine bağışlama sözü ile onların güvenini kazanıyor ve rüzgarı arkasına alıyor.

 

Yılmaz yaptığı açıklamada, ”Seçilirsem TBMM’de yan gelip yatmayacağım, sizleri Çorum sınırında unutmayacağım, Amasya halkımızın; tarım, sanayi, eğitim ve sağlık sorunlarının daha kolay çözülmesi için Amasya’da Danışma Ofisi ve Ankara’da yüz yüze görüşüp kalabileceği bir konukevinde ağırlayarak ilimiz ve ilçelerimizi hak ettiği yere getirmek için çalışacağım.” dedi.
Sahadaki yaptığı samimi ve içten seçim çalışmaları ”Vekilim Arif Yılmaz” rüzgarı ile devam ediyor.

 

Yorum Ekle