VALİ MASATLI GAZETECİLERLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI

Vali Mustafa Masatlı, düzenlediği toplantıda ilimiz genelindeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Büyük Amasya Oteli’nde 22 Temmuz 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda soru üzerine yapımı tamamlanan Amasya Çevre Yolu’nun açılışının 25 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 14:00 de yapılacağını belirten Vali Mustafa Masatlı, Cumhurbaşkanı  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın videokonferansla katılacağı açılışa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun  katılacağını açıkladı.

Yatırım büyüklüğü 1 milyar 267 milyon TL olan 11,3 kilometre uzunluğundaki projenin ilimize hayırlı uğurlu olmasını dileyen Vali   Masatlı, “Bu yatırım Amasya’nın cumhuriyet tarihi boyunca bir seferde almış olduğu en büyük yatırımlarından bir tanesidir. İnşallah Amasya ilimiz bu yatırımla yılların en önemli ihtiyaçlarından birini karşılarken, Amasya’mızın doğal, tarihi ve kültürel siluetini daha iyi koruyacaktır” dedi.

İlimizde tüm ilçelerin ve kurumların ziyaret edilerek bilgi sahibi olduğunu, başta tarım, sanayi, kültür ve turizmde ciddi çaba ve gayretlerinin bulunacağını, ilimizin bu alanlardaki gelişimi için gerekli planlamaların en iyi şekilde yapılıp, yönetilmesi için gayret edeceğini, dezavantajlı gruplar başta olmak üzere tüm toplum katmanlarıyla yakından ilgileneceğini belirten Valimiz, kendisinin, bağlı kurum ve kuruluşların, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve basın mensuplarının ilimizin gelişimine, değişimine ve kalkınmasına hep birlikte katkı sunacaklarını ifade etti.

Gazetemiz adına toplantıya katılan muhabirimiz Ahmet Günaydın yaptığı konuşmada; ”Devlet ile halkın arasında kimi zaman pres gibi sıkışıyoruz. 21 gün önce kaybolan ve hala kendisinden haber alınamayan Ahmet Tuzcu ile ilgili yaptığımız haberde; Toplumda oluşan ”Varlıklı birisi olsa şimdiye kadar çoktan bulurlardı”  algısının yıkılarak, kendini ifade etmekten aciz durumda olan Ahmet Tuzcu’nun bir an önce bulunmasını diliyoruz. yazmamız üzerine haber sitemize yapılan bir yorumda ”Devletin güçlü olduğunu, herkese eşit  yaklaştığını, olayı başka yerlere çektiğimiz” şeklinde bir paylaşımda bulundu. Devletimiz elbette güçlüdür, ama Ahmet Tuzcu varlıklı biri olsaydı, evinden giydiği elbiselerden bir parça alınıp, cins köpeklerle aransaydı. şimdiye çoktan bulunurdu. Biz, devletin değil, halkın gazetecisi olmalıyız. Çünkü Halk olmazsa devlet de olmaz” şeklinde duygularını ifade etti.

Vali Masatlı, sorularını cevapladığı basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yorum Ekle