Amasya İtimat

11 MİLYON FİDAN DİKİMİNİN 50 BİNİ AMASYA’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde 11 milyon fidan dikimi 11 Kasım 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Guinness rekorlar kitabına girmek için belirlenen 11 milyon fidan dikimine Amasya Orman Genel Müdürlüğü ilimiz ve kendisine bağlı olan Samsun, Tokat ve Çorum illerinde 553 Bin 556 Adet fidan dikimi katılmayı hedeflemişti. Bunu gerçekleştirmek için 11 Kasım 2019 Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar neticesinde saat 11:00 sularında bu fidanların dikimi gerçekleştirildi.

Amasya’da Yeni Çevre Yolu Fındıklı Bağlar Üstü Mevkii – Sevincer Köyü Ağaçlandırma alanında gerçekleştirilen etkinlikte 50.200 fidan dikimi gerçekleşti. Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olan illerde en çok dikimi 400 binde fazla fidan ile Çorum’da gerçekleştirildi.

Amasya’da gerçekleşen etkinlikte, ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirdağ ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol günün anlam ve önemine binaen birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Başkan Sarı’nın yanı sıra Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Levent Karahocagil, Garnizon Komutanı Mehmet Atlı, Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik ve protokol üyeleri, öğretmen, öğrenciler, STK temsilcileri ve vatandaşlar Çevre yolu mevkiinde belirlenen bölgeye fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Taşova’da ve Amasya’nın diğer ilçeleri Merzifon, Suluova, Gümüşhacıköy, Göynücek ile Hamamözü’nde ayrıca fidan dikimi yapıldı.

AMASYA

TAŞOVA

MERZİFON

SULUOVA

GÜMÜŞHACIKÖY

Yorum Ekle