Amasya İtimat

10 NİSAN POLİS GÜNÜ KUTLANDI. VİDEOSU

      Taşova da Türk Polis Teşkilatının 165. yıldönümü ‘’10 Nisan Polis Bayramı ‘’etkinlikleri ülke genelinde olduğu gibi İlçemizde de  düzenlenen törenle kutlandı.

 

   Hükümet Bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile tören başladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören de Emniyet Amiri Hüray Sancı   konuşmasında ‘’Demokratik düzen içerisinde vatandaşın malı, canı, namusunu polis teşkilatına emanet edildiğini,görevimizi toplum destekli polislik anlayışı içerisin de yürütmeye çalıştıklarını ve bu şekilde başarı sağlandığını,biz güvenlik güçleri aziz vatanımız için sizler için varız,her şey sizin mutluluğunuz içindir ‘’dedi.

 

     Yapılan konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından günün anlam ve öneminin de belirtilen şiirlerin okunduğu tören, ”10 Nisan Polis Günü” kutlama etkinlikleri, Emniyet Amirliği lokalinde davetlilere ikram da bulunuldu.

      Emniyet Amiri Hüray Sancı Makam odasında tebrikleri kabul ederken,İlçemizin güvenliği için kurulmakta ve yakında tamamlanacak olan Güvenlik Kamera Sistemi’nin suçları önlemede etkin rol oynayacağını açıladı.Konuşmaların ardından İlçemiz Esnaf Odası Başkanı Süleyman Torun’un  daveti üzerine Torunlar Yörük Çadırında  yemek ikramı yapıldı.

 

 

                                        CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.