Amasya İtimat

Zehra Gülüç kimdir? (Tanıtım)

07 Nisan 1997 doğumlu Zehra Gülüç, esasen Tuncelili bir ailenin kızıdır. Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünden henüz mezun olmuştur. Henüz 16 yaşında, Ses tonunun özelliği ve arkadaşlarının desteği ile birlikte cover yaptığı parçaları YouTube kanalına yükleyerek ufak bir kitleye hitap ederken bir gece “Cennetten Çiçek” isimli parçayı hiçbir beklentisi olmadan yüklemiş ve hızla yoğun bir ilgi görmüştür. Şarkıyı dinleyen herkese minnettar olduğunu birçok sosyal medya hesabında belirtmiştir.
Alper Eğri tarafından düzenlenip remiks yapılan şarkıya olan ilgi her geçen gün hızla artmıştır. Bir magazin platformuna yaptığı açıklamada bu şarkının sayısız cover çalışmasının bulunduğu halde kendisinin bu kadar beğenilmesini, “Hiçbir çiçek vaktinden önce açmaz. ‘Cennetten Çiçek’ vaktini bekledi ve açtı.” olarak yorumlanmıştır.

Serdar Şenyarar tarafından düzenlenip video klibi çekilen “Cennetten Çiçek” DMC etiketiyle Netd müzik kanalında yayınlandıktan kısa süre sonra müzik listelerinde üst sıralara ulaşmıştır.

“Kaşların Karasına”, “Bunca Yıl”, “Arka Mahalle”, “Yaprak Gibi”, “Hallelujah”, “Sevmemeliyiz”, “Neyim Olacaktın”, “Sen Bir Aysın” ve “Yaprak Gibi Dökül Kadehe” isimli parçaları seslendirmiş ve oldukça da beğenilmiştir.

“Acılara yürüyor, korkmuyorum / Arada bir kalbini yokluyorum / Cennetten çiçek mi topluyorum / Herkesi sen gibi kokluyorum…” Hepinizinde bildiği üzere tiktok adlı mecrada videolara eklenen müziği “Cennetten çiçek” Adlı parçasıdır.

Sanatçı bu olayı “Hiçbir çiçek vaktinden önce açmaz. ‘Cennetten Çiçek’ vaktini bekledi ve açtı” diye yorumluyor. Detay için Zehra Gülüç Şarkıları indir

Aynı zamanda en çok dinlenen tiktok şarkılar listesindedir. Twitter kullanıcılarında dediği gibi twitter da her gün bir en az bir kere (bkz: cennetten çiçek) şarkısının üstüne yapılmış bir video görülüyor. Bazı kesimlerin Türkiye’nin adelesi olarak gördüğünü belirtmektedir. Zehra’nın youtube’da paylaştığı eserleri Youtube Mp3 dönüştürücü kullanarak yükleyebilirsiniz.

Kaynak: Müzik indir

Yorum Ekle