ZAMAK GALASI MUHTEŞEM OLDU

Merakla beklenen ZAMAK filminin galası 2 Haziran Perşembe akşamı yapıldı. Galaya ilgi yoğundu. Gala gecesi saygı duruşu ve istiklal marşından sonra Okul Müdür Alim ER’in konuşması ile devam etti.

 

Okul Müdürü Alim ER “Bu çalışma ile bir öğretmenin, bir öğrencinin neler yapabileceğini bir kez daha görmüş olacağız” derken, Alpaslan İlköğretim Okulu olarak 65 bin dev öğrenci projesi kapsamında yapılan çalışmalar ve Taşova Kaymakam’ı İ.Halil ŞİVAN’ın başlatmış olduğu okulların renovasyonu projelerine gönülden destek verdiklerini kaydetti.

 

Kısa film gösteriminin ardından “ZAMAK” filminin ilk gösterimine geçildi. Film zaman zaman yoğun alkışlar eşliğinde izlendi. Gösterimin sonunda filmin yönetmenliğini üstlenen Onur KILAVUZ’a ardından filmde büyük emeği bulunan, aynı zamanda da başrol oyuncularından olan Fikret BOZKURT’a plaketleri verildi.

 

Gecede bir konuşma yapan Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY “Filmi takdirle izlediklerini söyleyerek, zamak filminin 65 bin dev öğrenci projesinin teorik anlayışının pratikteki en güzel örneği olduğunu belirtti.

Ali Rıza ATASOY filmde görev alan ekip, Alpaslan Kasabası ve Alpaslan İlköğretim Okulu için bu filmin çok güzel bir anı oluşturduğunu ve duygulandığını ifade ederek başta filmin yönetmeni Onur KILAVUZ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ve başarılarının devamını dilediğini söyledi.

 

Galada bir konuşma yapan filmin yönetmeni Onur KILAVUZ ise ”Prodüksiyon aşamasının 6 ay sürdüğünü, 5 saatlik çekim sonucunda filmin 1 saat 15 dakika olarak ortaya çıktığını ve filmin montajının 100 saatin üzerinde bir zaman aldığını belirtti” Taşova gazetesine demeç veren Onur KILAVUZ Alpaslan İlköğretim Okulu idare, öğretmen ve öğrencileri, prodüksiyon ekibi, sponsorlar, Alpaslan halkı, Alpaslan Belediyesi, galaya katılan izleyiciler, Öz Baraklı İlköğretim Okulu idare ve öğretmenleri, Hikmet A. KILAVUZ, Fikret BOZKURT ve Mete ERDEM’e teşekkürlerini sundu.

 

Filmin başrol oyuncularından Fikret BOZKURT ise “ Böyle bir film projesi içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.”

 

Gala sonunda kokteyl bölümüne geçen davetliler film hakkında yorumlarda ve tebriklerde bulundular. Film gösterimi sonunda hemen herkesin ortak görüşü “zamak” film projesinin sadece Alpaslan İlköğretim Okulu, Alpaslan Kasabası veya Taşova bazında değil Türkiye çapında bir çalışma ve reklam değeri taşıdığı yönündeydi.

 

Filmin halk gösteriminin de yapılacağı, gösterim tarihinin daha sonra duyurulacağı öğrenildi.

 

Film ile ilgili bilgi, resim ve videolara yakında www.zamakfilm.com adresinden ulaşılabilecek.

 

 

FİLMİN KÜNYESİ

OYUNCULAR:

Mertcan ÇALIŞKAN

Sergen ZORLU

Utku Can TORUN

Fikret BOZKURT

Yemliha DEMİRDELEN

Mete ERDEM

Alim ER

Bahadır GERDAN

Arzu ÖZTÜRK

Armağan MEŞHUR

Nisa Nur YILDIZ

Hayriye Nur GENCEL

Asen ALBAYRAK

Emine YILDIRIM

Durmuş ÖZER

Ali SOYAL

Şenay ÇAĞIL

Mustafa KAYA

İshak ONAT

Fatma DURMAZ

Recep TORUN

Tuğberk CELEP

Doğa GÖKREM

Fatih Sezer ÇİFÇİ

Seyit KIYMET

Çağan KILAVUZ

Onur KILAVUZ

 

KAMERA

Onur KILAVUZ

Kubilay ŞAHİN

 

SENARYO DANIŞMANI

Fikret BOZKURT

Mete ERDEM

 

SENARYO

Murat AKSOY

Onur KILAVUZ

 

WEB TASARIM

Mete ERDEM

Onur KILAVUZ

 

AFİŞ TASARIM

Onur KILAVUZ

 

BROŞÜR TASARIM

Saffet BOL

Onur KILAVUZ

 

MONTAJ – KURGU – GÖRSEL EFEKT

Onur KILAVUZ

 

ULAŞIM

Onur KILAVUZ

Fikret BOZLURT

Yemliha DEMİRDELEN

 

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Onur KILAVUZ

 

YÖNETMEN

Onur KILAVUZ

Yorum Ekle