Amasya İtimat

ZAFER BAYRAMI KONSERİ DÜZENLENDİ

Haber ve Fotoğraflar: Serdoğan Sıvacı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 20.30’da Taşova Belediyesi tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Millet Bahçesi’nde düzenlenen Amasya Yeşilırmak Genç Müzik Grubu’nun konseri  Etkinliğe; Belediye Başkanı  Bayram Öztürk ve vatandaşlar katıldı.

Başkan  Öztürk yaptığı konuşmada: “30 Ağustos Zafer Bayramı bizim tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. Kurtuluş Savaşı’nın sonlarına doğru yeni Cumhuriyetin adımlarının emin bir şekilde atıldığı dönemdir. Bu günleri bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bin yıldır bu topraklarda hep beraber kardeşçe yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bu topraklar bizlere kolay emanet edilmedi. Bizlerin, bu topraklara, vatana, millete ve atalarıma borcumuz vardır. Her kim ne görev yapıyorsa o görevini layıkıyla yapmak zorundadır. Zafer Bayramımız kutlu olsun. Daha nice zaferlerle bu ülkemizi büyütmek için durmadan çalışacağız. Programda emeği geçen Sanatçı kardeşlerimize ve alana teşrif eden siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle