Amasya İtimat

YKS AÇILIŞ TOPLANTI YAPILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği’nin birlikte organize ettikleri ”Yerel Kalkınma Stratejilerinin hazırlanması Teknik Destek Projesi” Açılış toplantısı 16 Ekim 2018 salı günü Ankara Plaza Hotelde gerçekleştirildi.

Saat 10.00′ da otelin toplantı salonunda saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını .Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu PYK Koordinatörü Mecit Ender Kaya yaptı.Daha sonra sırasıyla Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Muhammed Adak, AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Aykut Geren,Takım Proje Lideri Proje Yürütücüsü Orhan Polat, AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanılığı LEADER uzmanı Seher Taru,AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığı uzman Şenay Sevengör, AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanığı Ali Fuat Ceylan, AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığı Mehmet Ak ve GOPA Danışmanlık Yöneticisi Onur Balkır birer konuşma yaparak proje hakkında bilgi verdiler.

Açılış Toplantısına; ilçemizden Kaymakamlık adına Turan  Yalçın, Belediye adına Ahmet Gündüz, Taşova Yerel Eylem Gurubu Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel, YEG Yönetim kurulu üyesi Ahmet Günaydın, Göynücek YEG üyeleri. Halil Alaboğa ve Şahin Atılgan, Gümüşhacıköy YEG üyeleri: Hüseyin Gökçe Murat ve Eren Yağlı katılırken, on ile bağlı yirmibeş ilçeden belediye başkanları ve YEG üyeleri katıldı.

Toplantının 17-19 Ekim 2018 günleri arasında elli YEG üyesine ilçeleri için Yerel Kalkınma Strateji hazırlama eğitimi verilecek.

Yorum Ekle