Amasya İtimat

YEŞİLIRMAK ŞİİR VADİSİ GRUBU TEŞEKKÜR ETTİ

TEŞEKKÜR / BORABOY’DA DÖRDÜNCÜ ŞİİR RÜZGÂRI ESTİ

Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu öncülüğünde düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Boraboy Şiir Günleri kültür sanat ve şiir etkinliğinin dördüncüsü 28-29 Mayıs 2010 tarihlerinde Taşova’da ve Taşova’nın zümrüt gerdanlığı Boraboy’da yapıldı.

Kendisiyle görüştüğümüz Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu  kurucusu ve Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY özetle “Bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kültür sanat etkinliği her yıl olduğu gibi yine ardında güzel ve unutulmaz anılar bırakarak son buldu.  Etkinliğimize mesaj  ve selam göndererek tebrik eden Amasya Valimiz Sayın H. İbrahim DAŞÖZ başta olmak üzere, etkinliğimize teşrif ederek onurlandıran Amasya Milletvekilimiz Dr. Avni Erdemir, Amasya Vali Yardımcısı Ali Arslantaş, Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şıvgan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mustafa Çiftçi, Ak Parti Taşova İlçe başkanı deniz Sümen, Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü  Efrahim Gökçe ve Şube Müdürü Turan Coşkun, Reşadiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamcı, Erbaa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Evren Eren, Boraboy Belediye Başkanı Hamza Döner ve diğer belde belediye başkanlarımız, Çamlıdere ve Doğa Dostları Deneği Başkanı Gazeteci Yazar Ali Öcal ve diğer dernek yöneticileri, İLESAM (İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği) Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM kadın kolları Başkanı söz yazarı ve şair İlter Yeşilay, Kültür Bakanlığı Amasya Halk Sanatçısı ve bestekar Burhan Özbakır, Tokat Kümbet dergisi genel yayın yönetmeni şair Hasan Akar, Kayseri Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı ve Çıngı Dergisi genel yayın yönetmeni    şair Süleyman Karacabey ve ülkemizin çeşitli illerinden, yörelerinden etkinlik için Taşova’ya  gelen şairlere ve sanat dostlarını teşekkür ediyorum. Ayrıca bu etkinliğe destek veren katkı sunan eğitim çalışanı arkadaşlarıma, Ballıdere Ömersaray Yatılı İlköğretim bölge Okulu müzik korusuna, Taşova esnafına ve Taşovalı hemşerilerimize,  Boraboy göl gazinosu çalışanlarına da teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Bu tür kültür ve sanat etkinliklerinin ilimizin ve ilçemizin turistik değerlerinin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. İlerleyen yıllarda bu organizasyonunun kurumsallaşarak geliştirilmesi temennisiyle herkese selamlar sevgiler sunuyorum” dedi.


www.camliderem.org

 

SAYIN :  ALİ RIZA ATASOY

                TAŞOVA / AMASYA

 

İNSAN RUHUNUN EN ÖNEMLİ DIŞA VURUMLARINDAN BİRİSİ OLAN ŞİİR SANATININ GÜZELLİKLERİNİ DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAK, ŞAİRLERİN DUYGULARIYLA SEVGİYİ VE GÜZELLİĞİ PAYLAŞARAK ARTIRMA AMACI TAŞIYAN BORABOY ŞİİR GÜNLERİ ETKİNLĞİNİZİN AMACINA UYGUN OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMESİNİ DİLER, BÜTÜN ŞİİR DOSTLARI VE ŞAİRLERE ŞEYH ALİ SEMERKANDÎ HAZRETLERİNİN DİYARINDAN SELAM VE SEVGİLER SUNARIM.29/05/2010

 

HÜSEYİN PARLAK

ÇAMLIDERE KAYMAKAMI

NOT: *Resim karelerinde kendini bulamayan kardeşlerimizden özür dileriz, zaten resimlerin tamamı

 http://tasova.meb.gov.tr adresinde vardır.

*İndirmek istediğiniz resmin üzerine sağ tık, ResmiFarklıKaydet, Kaydet.

*Videolar indirme linkli olarak hazırlanmaktadır, 1-2 gün içerisinde yayınlanacaktır.

*Resimler: Yaşar AYABAKAN
Hazırlayan: Ahmet ÖZKAN

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.