Amasya İtimat

Yerden Isıtma Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde enerji ve enerjinin harcanması tüm dünyada büyük bir sorun haline gelmiş, enerji tasarrufu yapmak için ekonomik çözümler aranmaya başlamıştır. Bu sebepten ötürü de Avrupa ülkeleri, yerden ısıtma sistemleri kullanmaya başlamışlardır. Türkiye’de ilk olarak 1980’de yerden ısıtma sistemi kullanılmış, günümüze değin de yüz binlerce metrekarelik alanda yerden ısıtma kullanılmıştır.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtmada iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki olan sulu yerden ısıtma, suyun harici bir alanda ısıtılması ve yerden ısıtma borusu aracılığıyla suyun zeminde dolaştırılmasıyla meydana geliyor. Elektrikli yerden ısıtma ise elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürülmesiyle yapılıyor. Bu iki yerden ısıtma sistemi de kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor.

Yerden Isıtmanın Faydaları

Yerden ısıtma nedir sorusunun cevabına ulaşmadan önce bu sistemin faydalarını bilmeniz, seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Yerden ısıtma faydaları avantajları saymakla bitmez. Kullanıcısına sağladığı en büyük avantaj yerden ısıtma fiyatları (desenerji.com) hususundadır. Enerji tasarrufu yaparlar. Bu nedenle de yerden ısıtma doğalgaz faturası kullanıcısının bütçesine zarar vermeyecek düzeyde olacaktır.

Tüm alana ısının homojen dağıldığı bu sistemde odalar arasındaki sıcaklık farkı yok denecek kadar azdır. Üstelik, diğer ısıtma sistemlerinde meydana gelen tavanda ısı birikmesi problemi, Rehau yerden ısıtma sistemi için söz konusu değildir. Isı, bütün bir döşeme sahasında tüm odaya eşit miktarda yayılır. Üstelik yerden ısıtma fiyatları da oldukça uygundur.

Özellikle radyatör kullanılan yapılarda, ısı merkezine yakın bölgelerde sıcak hava astıklarının meydana gelmesi yerden ısıtma sistemlerinde mevzu bahis değildir. Mikrop oluşumunu minimum düzeyde tutar. Yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağladığı için de yerden ısıtma sistemleri fiyatları, performans açısından diğer ısıtma sistemlerinin bir adım önündedir.

Yerden ısıtma nasıl yapılır sorusunu genelde müşteriler, odalarını diledikleri gibi dekore edebileceklerini öğrendikleri zaman soruyorlar. Diğer ısıtma sistemlerinde olduğu gibi odanın içinde olmadığı için müşterisine evini veya iş yerini istediği gibi dekore etme imkanı sunun bu sistemlerde yerden ısıtma maliyeti de oldukça azdır. Dilerseniz, yerden ısıtma kullanıcı yorumları fikir oluşturmanızda yardımcı olabilir.

Yorum Ekle