Amasya İtimat

YENİHAN ,SARIYA DESTEK İÇİN KÖYLERDE

1 Kasım erken seçimleri kapsamında Erbaa MHP  önceki Belediye Başkanı Ahmet  Yenihan , Taşova İlçe Başkanı Aslan Berber  ve partililer ile köy gezilerine katıldı

1 Kasım  seçimlerine kısa süre kala seçim  çalışmaları hızlandı. Erbaa önceki Belediye Başkanı   Yenihan , Şahinler ve Esençay  köy gezilerinde coşku ile karşılandı. Kahvede vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Aslan Berber,” Arkadaşlar , 1 Kasım biz Taşovalılar için evladı Mehmet Sarı’ya sahip çıkma günüdür. Ben Taşovalıyım diyen herkesin  7 Haziran’da milletvekilliği elinden alınan, mağdur edilen Taşova’nın öz evladı  Sarı’ya sahip çıkma günüdür. Allah’ın izni ile destek çıkacağınıza  inanıyorum. 1 Kasım Taşovalıların günü olacak. 1 Kasım’da Taşovalı  Mehmet  Sarı’nın  Taşova’nın evladı olduğunu gösterecek. Sizlerin çok sevdiği  Erbaa’nın önceki Belediye Başkanı Ahmet Yenihan başkanım da  sizlere hitap edecek” dedi.

Erbaa’yı makus tarihinden kurtaran  MHP önceki Belediye Başkanı Ahmet Yenihan  konuşmasına başlamadan önce köy muhtarları kendilerini ziyaret eden Yenihan’a  teşekkür ederek , ”Sizlerin bizleri  ziyareti çok mutlu etti. Taşova’mızın evladı Mehmet  Sarı’nın  1 Kasım seçimlerinde  TBMM’de  bizleri temsil ettiği kadar, Erbaa çok önemli olduğunu  gösterdi“ dedi.

Ahmet  Yenihan; ”Arkadaşlar,  muhterem büyüklerim. Beni hepiniz yakinen tanıyorsunuz.  Ben sizlerden oy istemek için gelmedim. Mehmet Sarı’nın yakın arkadaşı olarak onu sizlere biraz daha tanıtmaya geldim. Mehmet Sarı, iş hayatında başarılı olmuş bir insan. İstanbul’da  turizm alanında kendini ispatlamış birisi. Orada hiç bir siyasi görüş ayırt etmeden  insanlara yardımcı olmuş, şu partili bu partili demeden herkese kapısını açan birisidir. 1. sıradan aday olması bir lütuf, Taşova için bir şans , böyle bir fırsat bir daha ele geçmez. 1 Kasım’da  partili partisiz herkes  Mehmet Sarı için 3 hilale oyunu vermelidir. Ben partinizden vazgeçin demiyorum. Ama bu Taşova’nın evladı oyunuzu Taşova için vereceksiniz,  kimse sizi bu davranışından dolayı yargılamaz. Ben sizlere  güveniyorum. 1 Kasım  sizin zaferiniz olacak. 1 Kasım’da Taşova’lı olduğunuzu göstereceğinize yürekten inanıyorum” dedi. Geç saatlere kadar köy halkı ile sohbetini sürdüren  Yenihan ,çalışmaların aralıksız süreceğini söyleyerek vedalaştı.

yenihan 024 yenihan 031

yenihan 002 yenihan 009 yenihan 018 yenihan 013 yenihan 012 yenihan 019 yenihan 021 yenihan 022 yenihan 023 yenihan 027 yenihan 028

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.