YENİ YILA AĞAÇ KESEREK DEĞİL FİDAN DİKEREK GİRİN

 

 

İlçemizde 4  Orman İşletme Şefliği  “Yeni Yıla  Ağaç Keserek Değil Fidan Dikerek   Girin”  sloganı ile kent meydanında vatandaşlara beş çeşit  1500  tüplü çam  fidanı  dağıttı.

31 Aralık 2014  Çarşamba  günü saat 14.00 da düzenlenen bu anlamlı  fidan dağıtma törenine  Kaymakam  Emin  Kaymak,Belediye Başkanı Bayram Öztürk,Orman İşletme Şefleri Jülide Saday, Bayram Akkuş ve vatandaşlar katıldı.

Fidan dağıtım töreninde  bir konuşma yapan Kaymakam Emin Kaymak,” Orman teşkilatımızın bu güzel düşüncesinden dolayı kutluyorum.Aslında bizim geleneğimizde olmayan yılbaşı nedeniyle insanlar çamları kesip doğayı tahrip ediyor.Yılbaşına çam keserek değil çam dikerek girelim kampanyası güzel bir düşünce,Orman teşkilatımızı kutluyorum” dedi..

Boraboy Orman  İşletme Şefi  Jülide Saday  ise , “2015 Yılına fidan keserek değil, fidan dikerek girelim.Bu kampanyaya bir nefeste Taşova’dan olsun istiyoruz.Bu fidanlar kışın dikilebilen fidan türüdür.Toprakla buluştuğu anda tutacağını düşünüyorum  şeklinde duygularını  ifade etti.

Yorum Ekle