Yeni Taşova Gazetesi Tarih:31 Ocak 2003 Cuma Sayı:1867

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:31 Ocak 2003 Cuma Sayı:1867

TEKEL EKİCİ TÜTÜN PİYASASI AÇILDI

Geçtiğimiz yıl 3 milyon 50 bin lira baş fiyatla açılan Ekici Tütün piyasası bu yıl 3 milyon 900 bin lira olarak açıklandı. 2002 yılı ekici tütün piyasası için balya parasının ödenmesine başlanacak.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA VAKFINCA 4000 ADET KİRAZ FİDANI DAĞITILDI

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Tarımı Destekleme Projeleri çerçevesince; merkez, Gemibükü, Alpaslan, Uluköy, Çılkıdır, Dereköy, Yayladibi, Sepetli, Gürsu, Mülkbükü, Geydoğan, Çambükü, Tatlıpınar, Ilıca, Belevi, Kumluca, Kızgüldüren, Durucasu, Akınoğlu-Yerkozlu, Karabük, Özbaraklı, Altınlı, Elmakırı, Ballıdere ve Umutlu köylerinden 50 vatandaşımıza 2’şer dönümlük bahçeye dikilmek üzere 80’er adet sertifikalı Kiraz fidanı dağıtıldı. Kontrelleri görevlendirilen İlçe Tarım Müdürlüğü elemanlarınca yapılacak olup, bu proje için 14.000.000.000. TL tutarında ödeme yapıldı. Kiraz fidanlarının üreticilerden faizsiz olarak 3 yıl içerisinde geri dönüşümü sağlanacak.

BBP’DEN TÜTÜN BAŞ FİYATI KONUSUNDA BASIN AÇIKLAMASI

Büyük Birlik Partisi ilçe teşkilatı, ilçemizin ekonomisinde önemli bir yer tutan tütün için açıklanan baş fiyat konusunda bir açıklama yaptı.
“IMF doğrultusunda programını sürdüreceği anlaşılan AKP iktidarı tütün ekicilerini de hayal kırıklığına uğrattı. Geçen yıl 3 milyon 50 bin olan baş fiyata %28 gibi komik bir artış veren AKP hükümeti %59’u bulan resmi vergi ve harçlara yapılan zam uygulamasının mantıklı bir izabir izahını halkımıza yapması gerekir.

3 ayı dolmadan 9 kez akaryakıta zam yapan bu hükümet hâni mazot fiyatlarını yarı yarıya indirecekti. Unutulmasın ki “Gülerek yalan söyleyenler, ağlayarak cehenneme girerler” “Sizin gibi tek başına iktidara gelip kibirlenen çok hükümetleri tepe taklak etti bu millet.”

YEŞİLIRMAK İLKÖĞRETİM OKULU KÜTÜPHANESİ KİTAP BEKLİYOR

1944 yılında faaliyete geçen ilçemizin ilk okulu Yeşilırmak İlköğretim Okulu Kütüphane Kolu okul kitaplığını zenginleştirmek amacıyla bir kampanya açtı.
Kütüphanecilik kolu öğrencileri özellikle 54 yıldan beri mezun veren Yeşilırmak İlköğretim Okulundan mezun olan veya bu konuda duyarlı vatandaşlarımızdan kitap kampanyasına destek istediler.
Kitap ve ansiklopedi kampanyasına katılmak isteyenlerin okulun 312 10 05 nolu telefonuna müracaatlarını bekliyorlar.

AMASYA GENÇLİK:1 TAŞOVASPOR: 4

26 Ocak Pazar günü Amasya’da son deplasman maçına çıkan Taşovaspor rakibini yine farklı bir skorla mağlup etti. Bir önceki hafta ligin güçlü ekiplerinden Köy Hizmetlerini mağlup etmiş ve moral dopingi bakımından üst seviyede olan rakibi karşısında kötü bir ilk yarı geçiren Taşovaspor 43’ Ömer’in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.
İkinci yarıya Onur’un yerine Kadir’i oyuna alarak başlayan Taşovaspor 47’ Mutlu’nun attığı golle farkı 2’ye çıkardı ve durum 2-0 oldu. Daha sonra 78 ve 85’ kadir’in attığı gollerle rakibini farklı bir skorla mağlup etti.
Bu hafta sonu kendi sahasında lig lideri Telekomsporu konuk edecek olan Taşovaspor play-off’a kalmak için rakibiyle zorlu mücadele edecek ve maçın başlama saati 13.00.

ZİRAAT BANKASI MÜDÜRÜ KERİM ALPASLAN ÇANAKKALE YENİCE’YE ATANDI

İlçemizde 3 yıla yakın süredir görev yapmakta olan Ziraat Bankası Müdürü Kerim Alpaslan Çanakkale ili Yenice ilçesi Ziraat Bankası Müdürlüğüne atandı.
Kerim Alpaslan’ın onuruna 29 Ocak 2003 günü akşamı Birtaş Lokantasında bir veda yemeği verildi.
Kerim Alpaslan’a yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.