Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:07 Şubat 2003 Cuma Sayı:1868

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:07 Şubat 2003 Cuma Sayı:1868

İbrahim Turan Devlet Hastanesine Kan Sayım Cihazı Bağışladı

İlçemiz Devlet Hastanesi laboratuarında kullanılmak üzere emekli öğretmen İbrahim Turan tarafından tam otomatik kan sayım cihazı bağışlandı.
Maddi değeri 18 milyar lira değerinde olan kan sayım cihazı satıcı firma tarafından 5 yıl süreli garanti taahhütnamesi ile verilmiş olup, son sistem kan alma tekniği ile damarı zedelemeden kan alma özelliğine sahip.

Kan sayım cihazını ilçemiz Devlet Hastanesine bağışlayan İbrahim Turan’ı bu örnek davranışından dolayı kutluyoruz.

Ziraat Odası Hizmet Bİnası İnşaatı Başladı

Hasan Dikmen başkanlığında 2 yıldır görev yapmakta olan Ziraat Odası, Kaymakamlık Lojmanı yanındaki 356 m2 arazi satın alarak hizmet binası inşaatına başladı.
Ziraat Odası; 2 yıllık sürede başta doğrudan gelir desteği projesi çerçevesinde elde edilen gelirlerle birlikte 75 milyar lira gelir elde etti. Yaklaşık 11 milyar lira gideri olan oda, 30 milyar lira ile arsa almış olup, 2 katlı 150 m2 hizmet binası için start verdi. 4 ayda kaba inşaatının bitirilmesi planlanan hizmet binasının ince inşaat işlerinin bir katının 2003 yılında tamamlanması hedefleniyor.
Ziraat Odası ayrıca Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı kanalı ile her ay iki öğrenciye 50 milyon lira yardım yapıyor. Zor durumda olan 3 ayrı çiftçiye 100’er milyon lira yardım yapan oda, diğer Ziraat Odalarınca alınan 3 milyon liralık belge parasını, çiftçinin içinde bulunduğu zor şartlar nedeniyle yönetim kurulu kararı ile alınmadı.

Ziraat Bankası Müdürlüğüne Kemal Güngör Atandı

Ziraat Bankası Müdürü Kerim Alpaslan’ın Çanakkale ili Yenice ilçesi Ziraat Bankası Müdürlüğüne atanması ile boşalan kadroya Kemal Güngör atandı.
Amasya Ziraat Bankası Müdür Yardımcılığı görevinden ilçemize atanan Kemal Güngör’e yeni görevinde başarılar dileriz.

Karadeniz Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kuruldu

Bir süredir kuruluş çalışmaları devam eden Karadeniz Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği faaliyete başladı.
Kurucu başkanlığını Eyyüp Kurt’un yaptığı derneğin kurucuları arasında Haşim Atasoy, Sabri Beytekin, Metin Öztürk, Ahmet Günaydın, Sebahattin Yılmaz ve Özkan Aktaş bulunuyor.
Dernek Oteller caddesi Altun İşhanı 3. Katında faaliyete başladı.

Dr. Servet Gümüşoğlu Vefat Etti

Aslen ilçemiz Dörtyol köyünden olup, İstanbul’da ikamet eden Doktor Servet Gümüşoğlu (84) vefat etti.
İlimiz Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul’da değişik hastanelerde başhekim ve doktor olarak görev yapan Dr. Servet Gümüşoğlu 9 yıl önce ilçemizden İstanbul’a taşınmıştı.
Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.