Yeni Taşova Gazetesi Tarih:25 Ekim 2002 Cuma Sayı:1854

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:25 Ekim 2002 Cuma Sayı:1854

DEVLET HASTANESİ AÇILDI

İlçemiz Devlet Hastanesi 23 Ekim 2002 günü törenle hizmete girdi.

Saat 12.30’da başlayan törende; Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, Devlet Bakanı Reşat Doğru, MHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Uçaş, AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, Devlet eski Bakanı İsmet Özaslan, Kaymakam Mustafa Çit, Belediye Başkanı Özgür Özdemir ve belde belediye başkanları ve misafirler hazır bulundu.

Yapılan konuşmada İlimiz milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Uçaş yaptığı konuşmada; “Bugün Taşova ve Taşovalılar için çok önemli ve tarihi günlerinden biridir.” dedi.

BAFAY A.Ş. YEM FABRİKASI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

1 yıldır deneme üretimi yapılan BAFAY Yem Fabrikası 23 Ekim 2002 günü Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp tarafından hizmete açıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Uçaş’ın da katıldığı açılışta Uçaş; “Taşova’nın hizmete lâyık bir ilçe olduğunu, imkanlar çerçevesinde hizmetlerin devam edeceğini, sınırlı olmayacağını zamanla tesisin büyütüleceğini söyledi.”

Tarım Bakanı Gökalp; yem fabrikasının standartlara uygun üretim yaptığını, kaliteli yem üretildiğini ve pancar fiyatının 76 bin lira olarak açıkladı. Konuşmasının devamında 1999 yılında TMO’nun günlük 10,5 trilyon faiz ödediğini, bu gün ise 0 faize düştüğünü, ülkenin kaynaklarının banka faizlerine aktarıldığını ve bu yönde büyük çalışmalar yaparak Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’de büyük adımlar atıldığını söyledi.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Bağımsız Türkiye Partisi Amasya Teşkilatı Taşova ilçe seçim bürosunu açtı. Açılışta duygularını ifade eden BTP Amasya 1. sıra milletvekili adayı Ali Yıldız: “Taşova ilçesi Özbaraklı kasabası çocuğu olmam dolayısıyla Taşova ilçesi seçim bürosunun açılışını gerçekleştirmekten dolayı mutluluğum daha fazla. Bağımsız Türkiye Partisi olarak ülkenin içinde bulunduğu sorunların diğer partiler tarafından giderilemeyeceğinin farkına vararak IMf’ye ve AB’ye karşı hakkımızı korumak amacıyla Prof. Dr. Haydar Baş başkanlığında Türkiye’nin bağımsızlığını tekrar kazınılması gerektiği noktasından hareket ederek bu partinin kurulması kararlaştırılmıştır. Programlı ve projeli IMF ve AB’ye karşı 43 parti içerisinde tek partiyiz. Bağımsız Türkiye Partisi olarak çiftçiye verilen kredi faizleri, Bağ-Kur, sigorta, vergi faizleri silinerek ana para eşit taksitlere bölünecek. Çiftçilikle ve hayvancılıkla uğraşanlara tam destek verilecek. Çiftçiye ürününün alım garantisiyle ekim sahasında %50 avans verilerek telefon, elektrik, su fiyatları %50 ucuzlayacak. Yeşil kart, kırmızı kart uygulamalarına son verilerek devletin güvencesi altında bütün arkadaşlarımız sağlık hizmetlerinden yararlanacak. Türkiye’nin çözümlenemeyecek problemi yok. Bizden hariç bütün siyasi partiler IMF ve Amerika’nın elini öpüyor. Biz halkımızın elimizi öpüyoruz. Çözüm yollarıyla ve 650 milyar dolar kaynakla geliyoruz” dedi.

BAĞ-KUR KONUSUNDA ANKARA TİCARET ODASI’NDAN ESNAF ve PAZARCILAR DERNEĞİNE DESTEK

İlçemiz Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği tarafından Bağ-Kur pirimleri ve emeklilere uygulanan haksızlık karşısında başlatılan kampanyaya Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Aygün’den destek geldi. Aygün’ün konu ile ilgili ilçemize gönderdiği mesaj aynen şöyle:

“Sayın Zeki bey, Bağ-Kur primleri ile emeklilerin maaşları hakkında ki talebinizi özenle okudum. Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Bu haksızlığın giderilmesi için çaba sarf edeceğimden emin olmanızı diler sevgi ve saygılarımı sunarım.” Sinan Aygün

GÖKPINAR KÖYÜ DERNEĞİ İSTANBUL’DA ŞUBE AÇIYOR

Geçtiğimiz ay kurulan ve merkezi ilçemiz Gökpınar (Orusu) köyünde bulunan Gökpınar Köyü Sosyal Yardımlaşma , Geliştirme , Güzelleştirme ve Çevre Düzenleme Derneği İstanbul’da şube kurulması için genel kurul kararı aldı.

Dernek başkanı H.Ali Gencel; İstanbul’da şube açılması için hazırlıkların başladığı ve şube kurulması için Baki Yıldız, Necdet Genç ve Necmi Çelik’e yetki belgesi verildiğini söyledi.

GÖKPINAR KÖYÜ YOLU ASFALTLANIYOR

İlçemize bağlı asfaltsız köylerden Gökpınar asfalta kavuşuyor.

Karsavul köyüne kadar asfalt olan yolun, Gökpınar’a kadar 5 km.lik asfaltsız bölümünün asfaltlanması çalışmalarına başlandı.

Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından geçici şantiye kurularak başlatılan çalışmaların bu ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

OY KULLANMA SAATİ 07.00 İLE 16.00 ARASI

3 Kasım 2002 Pazar günü yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde oy verme saatinin Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 629 sayılı ve 28.09.2002 tarihli kararı ile ilçemizde saat 07.00-16.00 arasında olduğu bildirildi. Seçmenlerin bu saatler arasında oy kullanmaları gerekiyor.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle