Yeni Taşova Gazetesi Tarih:18 Ekim 2002 Cuma Sayı:1853

0

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:18 Ekim 2002 Cuma Sayı:1853

DURUCASU KÖPRÜSÜ AÇILDI

İlçemizin güzide köylerinden Durucasu köylüsünün ihtiyacı olan köprü Mhp Genel Başkan Yardımcısı Amasya Milletvekili Adnan Uçaş tarafından coşkulu kalabalık katılımıyla açıldı.

Köprünün dua ve kurban kesiminin akabinde açılmasıyla köprü üzerinden ilk geçen traktör sürücüsü: “Bu köprü bizim canımız, damarınız oldu. Bundan önce her gün 15 km yol katedip tarlamıza ulaşıyorduk. Bugün 1 kilometrede tarlamızdayız. Mutluyuz.” Diyerek sevincini ifade ederken;

Adnan Uçaş yaptığı konuşmasında hizmetlerinin sınırlı olmayacağını, 20 yıldır yapılamayan, ihmal edilen köprünün çok kısa bir sürede yapıldığını, insanların hizmetlere layık olduğunu ve bu hizmetlerin bitmeyeceğini belirterek inşaatı başlayan Sepetli, Gürsu, Arpaderesi köprüsünün de en kısa zamanda açılacağı müjdesini verdi.

DEVLET BAHÇELİ AMASYA’DAYDI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli 15 Ekim 2002 Salı günü Amasya Yavuz Selim meydanında kalabalık halka hitap etti.

Diyarbakır’dan Brüksel’e yol açmaya çalışanlara bu milletin gereken cevabı vereceğini, siyasi hayatını da bitireceği mesajını veren Bahçeli, Türk Milletinin tüm meselelerinin çözümünün tek başına iktidarla kısa zamanda çözüme kavuşacağını, Milliyetçi Hareketin hesap vereceği tek merciinin Türk Milleti olduğunu, Avrupa’ya verecek hesaplarının olmadığını söyledi.

İŞÇİ PARTİSİ SEÇİM BÜROSU AÇTI

İşçi Partisi genel seçimler dolayısıyla ilçemizde seçim bürosu açtı.

Çağpar Caddesi No:24’de açılan büronun açılışı 24 Ekim 2002 günü İP Genel Başkan Yardımcısı Amasya Milletvekili Adayı Hıdır Hokka tarafından yapılacak.

GURBETÇİ HEMŞEHRİMİZ ABDULLAH ERYILMAZ’IN KİTABI YAYINLANDI

İlçemiz Ballıdere kasabası Dereli mahallesi halkından olup, 30 yıldır Almanya’da ikamet eden Abdullah Eryılmaz’ın kaleme aldığı kitabı yayınlandı.

Almanca olarak basılan “MEIN ONKEL UND SEIN FREUND” adlı kitapta öykü, skeç, şiir ve mizahi konular yer alıyor.

ESNAF ve PAZARCILAR DERNEĞİNİN BAŞKANLIĞINA ZEKİ SAĞLAM SEÇİLDİ

13 Ekim 2002 Pazar günü yapılan Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği kongresinde başkanlığa Zeki Sağlam seçildi.

Kongrede Başkan Yardımcılığına Mehmet Özdemir, Saymanlığı Mustafa Konyar, Yönetim Kurulu asıl üyeliklerine Necati Yılmaz ve Müsellim Şahin seçildiler.

Denetleme Kurulu asıl üyeliklerine Ahmet Günaydın, Ahmet Usta ve Osman Bahar seçildiler.

AMASYA BARO KONGRESİ YAPILDI

Amasya Avukatlar Barosu seçimleri 13 Ekim 2002 Pazar günü yapıldı.

Baro seçimlerinde ilk kez ilçemizden bir avukat baro yönetimine seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanlığına Hıfzı Torumtay’ın seçildiği baro seçimlerinde yönetim kuruluna; İlçemiz avukatlarından Uğur Uysal, Cahit Nokay, Kadir Akıllıgil, Bahadır Tekeş, Ümit Sert, Erdinç Arköse, Nurcan Kunt ve Cengiz Göl seçildiler.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle