Taşova Gazetesi Tarih:08 Nisan 1971 Perşembe Sayı:3

Taşova Gazetesi başlığı

Site Binası Kız Sanat Okulu Oluyor. (Site Binası şimdiki Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi binası).

Yapımına 4 yıl evvel başlanan fakat halen bitirilmesine muvaffak olunamayan, kentimizin tüm insanları tarafından maddi ve manevi her türlü katkının yapıldığı “site” binası yapılış gayesine uygun olarak en iyi şeklide değerlendirilebilmesi için kentimize şeref veren Millî Eğitim Bakanlığı yetkililerine Borabay Gölünde bir yemek verilmiştir.

Açılış konuşmasını Sayın Kaymakamımız O. Turan Erçin yapmış şunları söylemiştir:

…. (Konuşma metni eklenecek)

Kız Teknik Öğretmen Okulları Genel Müdiresi Sayın Atiye Berküm, gösterilen konukseverliğe teşekkür ettikten sonra önceden etraflıca incelediği SİTE binamızın gayeye uygun olduğunu ve M.E. Bakanlığı yetkililerine bu yolda müspet rapor vereceğini vadetmiş fakat son kararın onlardan çıkacağını belirterek sözlerine son vermiştir.

M.E. Bakanlığı Yapı İşleri uzmanı inşaat yüksek mühendisi Sayın Cengiz Türker ise, sitenin tamamlanabilmesi için 1-1,5 milyon T.L’na daha ihtiyaç olduğunu ve bunun temin edilmesinin gerekliliğini belirtmiştir.

Samimi bir hava içinde geçen toplantı sona erdikten sonra ilgililer Amasya’ya hareket etmişlerdir.

İki gencimizin ölümüyle biten cinayet.

  1. Nisan 1971 günü eskiden beri bir sınır ihtilâfı yüzünden araları açık bulunan, Güvendik (Herizdağ) köyünden Mümin Ünal’la aynı köyden Ömer Çetin tabanca düellosu sonucu birbirlerini öldürmüşlerdir.

Olay sabahı saat 7.30 da İlçemiz merkezinde Mehmet Yıldırım’a ait Kahvehanede oturmakta olan Mümin Ünal, aynı anda içeri giren Ömer Çetin’i görünce tabancasını çıkartarak üzerine birkaç el ateş etmiştir. Ömer Çetin yere düşerken silâhını çıkartmış mukabil ateşe başlamış ve Mümin Ünal’ ağır şekilde yaralamıştır.

Ömer Çetin aldığı yaraların tesiriyle derhal ölmüş. Mümin Ünal ise ağır yaralı olarak kahvehaneden çıkıp bir jeeplehastahaneye gitmek üzere Amasya’ya hareket etmiştir. Fakat aldığı yaraların tesiriyle yolda ölmüş ye geri getirilmiştir.

Gerekli tahkikata başlanmıştır.

Bu feci cinayet İlçemizde büyük üzüntü ile karşılanmış birçok kimseler «Ne zaman Tanrının yarattığı bir canı yok etmek istemeyecek zihniyet bütün insanları zihnine iyice yerleşecek diye düşünmekte ve büyük üzüntüler içerisinde bir birlerine söylenmektedir.

Bir anlık hırs veya devam ettirilen kinler, insanlara hiç bir zaman bir şey kazandırmamıştır, daima da kaybettirecektir.

Taşova Gençlik Kulübü Yıllık Kongresi Yapıldı

Taşova Geçtik Kulübü yıllık kongresi 4.4.1971 günü olgun bir hava içinde yapılmıştır. Gizli oyla yapılan yeni idare heyeti oylamasında Yönetim kuruluna : AdnanBüyükşirin, Kemal Genç, Fikri Özkavaklı, Ali Rıza Günaydın, İsmet Akbal, Osman Yüksel, Kemal Turan; yedek üyeliklere ise Süleyman Bursa, Cevat Önder seçilmişlerdir:

Yeni idare heyeti arasında görev taksimi yapılarak Gençlik Kulübü Başkanlığına Şekerbank Müdürü Sayın Adnan Büyükşirin getirilmiştir.

Kulübün olumlu faaliyet göstereceği bütün gençlik tarafından beklenmektedir.

..
..

Tüm PDF’leri İçin Tıklayınız

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.