Yeni Taşova Gazetesi Tarih:05 Nisan 2002 Cuma Sayı:1827

Taşova Gazetesi başlığı

Tarih:05 Nisan 2002 Cuma
Sayı:1827

Yeni Taşova Gazetesi

Gürsu Köyünde Ağaç Bayramı

30 Mart 2002 tarihinde Taşova İlçesine şube açılmasına ilişkin istişare toplantısı yapan Gürsulular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Taşova’da yaşayan 50 hane halkı ile toplantı yaptı.

31 Mart 2002 tarihinde muhtarlıkları ile işbirliği çerçevesinde,ilçe ile köy arasında bulunan 9 km yolun 3 km’lik kısmını çam fidanları ile 7’den 70’e tüm köylü imece usülü ile yaptığı çalışma sonucu ağaçlandırdılar.

Dernek Başkanı Birol Alpat, yolu olup köprüsü olmayan, okulu olup öğretmeni olmayan,sağlık ocağı olup ebesi olmayan köylülerin siyasilere olan kırgınlıklarını çevre bilincini yaşatarak attıklarını, yol kenarlarının ağaçlandırılarak GÜRSULU’nun çevreye ve doğaya olan bilincini ortaya koyduklarını ifade etti.

Başkan Alpat, bu köyde okuyan öğrencilerin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın davetlisi olarak Ankara’ya gideceklerini, Anıtkabir’e aynı gün saat 11.00’de (19 Nisan 2002) Ata’nın mezarına çelenk konularak saygı duruşunda bulunulacağını, Cumhurbaşkanlığı,TBMM ve Anıtkabir’in ziyaret edilerek ilgililerle görüşüleceğini, bu olayın Gürsulu’nun gururu olacağını açıkladı.

Saadet Partisi Kuruldu

Saadet Partisi Taşova İlçe Teşkilatı kuruluş çalışmaları tamamlandı.

Saadet Partisi’nin kurucular kurulunda şu isimler bulunuyor:
Başkan:Mustafa Caba
Başkan Yardımcısı:Bilal Koçak
Muhasip:Mustafa Sayar
Sekreter:Tuncay Ocak
Üyeler:Mustafa Özübek,Muttalib Ocak,Mustafa Aykan,Nuri Akgül,Yunus Önder,Zeynel Camcı,Sebahattin Başkan,Ali Canik,Mustafa Aksoy,Arif Aydemir

Birleştirilmiş Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasında Dereli İ.Ö. Okulu 1. Oldu

Bu yıl 3 aşamalı olarak yapılan İlköğretim Okulları arası Bilgi Yarışmas’ında 3 Nisan 2002 günü Y.İ.B. Okulu kapalı spor salonunda yapılan Birleştirilmiş Sınıflar arası bilgi yarışmasında Dereli İlköğretim Okulu birinci oldu.

7 okulun katıldığı yarışmada ikinciliği Yerkozlu İ.Ö. Okulu, üçüncülüğü ise A.Baraklı İ.Ö. Okulu kazandı.

18 Nisan 2002 günü yapılacak olan bilgi yarışması finalinde;
-Özkan Ağış İlköğretim Okulu,
-Atatürk İlköğretim Okulu,
-Yeşilırmak İlköğretim Okulu,
-Uluköy İlköğretim Okulu,
-Tekke İlköğretim Okulu,
-Çaydibi İlköğretim Okulu,
-Dereli İlköğretim Okulu,
-Yerkozlu İlköğretim Okulu,
– A.Baraklı İlköğretim Okulları yarışacak.

Polis Günü Kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 157. yıldönümü tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yapılacak etkinliklerle kutlanacak.

10 Nisan Polis Günü dolayısıyla bugün Merkez Çarşı Camii’nde İkindi namazını müteakip Polis şehitleri için Mevlid-i Şerif okunacak.

9 Nisan 2002 günü saat 9.00’da Kaymakamlık ziyaret edilecek

10 Nisan günü ise saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulacak ve tören bitiminde Emniyet Amirliği’nde tebrikler kabul edilecek.

Yeşilırmak İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Kağıt Toplama Kampanyası

Yeşilırmak İlköğretim Okulu 5/B sınıfıöğrencileri örnek bir davranış sergileyerek atık kağıtları toplamak suretiyle ülke ekonomisine kazandırmak için bir kampanya başlattılar.

İlçemizin süpermarketler,ev ve diğer iş yerlerinin kullanılmaz kağıtlarını toplayan öğrenciler topladıkları atık kağıtları eski itfaiye binası yanında biriktiriyorlar.

Öğretmenleri Sedat Önder’in izlettirdiği bir video gösterisinden yola çıkan öğrencileri kutluyoruz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.