Amasya İtimat

Yeni Doğacak Bebek için Liste Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
36

Anne babalar için en tatlı heyecan, bebeğin geleceği günü beklemek. Bununla birlikte, bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişim sürecini sürdürmesi adına, bebek ihtiyaçları için liste oluşturmak önemli. Bebek beslenmesi, hijyeni, bebek odası dekorasyon öğeleri gibi birçok farklı alanda, ihtiyaçlar listelenerek ona göre ilerlenmesi anne ve babalar için önemli bir kolaylık sunuyor. lalumierebebemaison.com’dan Meryem Eda Ünlü, yeni doğacak bebek için liste oluşturma sürecinde dikkat edilmesi gerekenlere dair önemli bilgiler verdi.

Yeni doğacak bebek için ilk hazırlıklar nasıl olmalı?

Ünlü, yeni doğacak bebek için yapılacak alışveriş öncesinde, anne babalara şu önerilerde bulundu:

Anne babalar için, bebeklerini kucaklarına aldıkları an, eşsiz bir an. Tabii ki bebeğimizin sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürmesi için, anne babalar olarak gerekli eşyaların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi önemli. Liste oluşturmadan önce, evin hazır olması gerekiyor. Odanın hazırlanması, evde bebek için risk teşkil eden sivri bölgelere aparatlar alınması ilk hazırlık olabilir. Sonrasında ise, bebek ihtiyaçları listesi oluşturulmalı.

Yeni doğan bebek kıyafetleri satın alma sürecinde, dikkat edilecek konuların başında kumaşın yumuşak formda; bebek cildine uygun olması geliyor. Satın alınan kıyafetlerin önce yıkanması, ardından bebeğin giymesi önemli. Zira tekstil ürünleri, üretim sürecinin ardından bebek için zararlı olabilecek sentetik yapılar barındırabilir. Bebek kıyafetlerinin kullanımında, bebekler için ideal deterjan kullanımı önemli. Zira, bebek cildi çok hassas ve yanlış temizlik ürünü kullanımı sonrasında pişik ve egzama gibi sorunlar görülebilir.

Hastane çıkışı için hangi ürünler hazır olmalı?

Bebeğin doğum sürecinde, öncelikli olan ve öncelikli olmayan ürünler ayrı olarak gruplandırılabilir. Bu anne babalar için hem planlamayı kolaylaştırır hem de maddi yükü bir nebze dağıtabilir. Bununla birlikte hastane çıkışı ürünleri öncelikli. Bebeğin doğumunun hemen ardından gerekli olan ürünler içinde bebeğin temel birtakım ihtiyaçları yer alıyor. Bebek battaniyesi ilk sıralarda yer alırken buna ek olarak tulum, body, şapka ve eldivenler, çoraplar da önemli. Yenidoğan bebek alışverişi içinde, yenidoğan bezleri de önemli. Hastane çıkışı ürünleri, kimi zaman set olarak tercih edilebiliyor. Bazen ise tekli olarak da alınabilir.

Bebeğin eve adım attığı gün, bebek odasının hazır olması elbette ki önemli ancak dekoratif öğeleri bebek odası için yapılacak harcamalar doğum anında tamamlanmış olmak zorunda değil. Genellikle doğumun ardından, bebekler annelerinin yanında, yatak odasında oluyor. Bu nedenle anne babalar bunu düşünerek hareket etmeli. Hem bebek için iyi bir deneyim yaratacak, sağlıklı gelişimine katkıda bulunacak, hem de anne babaların işini kolaylaştıracak pratik ürünler tercih edilebilir. Bebek beslenmesi ürünleri, lohusa ürünleri, bornoz ve battaniye-müslin ürünleri, yenidoğan bebek alışverişi listesine eklenecek ürünlerden. İnternetten indirimli ve ucuz bebek ürünleri satın almak için, avantajlı siteler araştırılabilir. Bebeğin doğması ile birçok harcama kalemi ortaya çıkacaktır, bu durum aile ekonomisine katkı sağlayabilir.

olaymedya.com

Yorum Ekle